Allik: võim ja kõrged kohad pole Siim Kallast inimesena rikkunud

 (66)
Siim Kallas
Siim KallasFoto: Karin Kaljuläte

Sotsiaaldemokraat Jaak Allik kommenteeris, et Siim Kallas on kindlasti nii sise-kui välispoliitiliselt üks kõige kogenenumaid poliitikuid tänases Eestis.

Ta tuletas meelde, et Kallas on olnud nii pea-, välis- kui rahandusminister erinevais valitustes ja koalitsioonides ning ka Eesti Panga president ja ametiühingute kesknõukogu esimees.

"Iseloomult on ta teisi kuulav ning kokkuleppeid otsiv inimene, kes on avatud muutustele ning ka ise küllalt julgete muutuste väljapakkuja. Tundes teda juba üle poole sajandi võin kinnitada, et võim ja kõrged kohad pole teda inimesena rikkunud, mis on paraku üsna haruldane," kirjeldas Allik.

Ta arvas, et ega peaministriks tagasipöördumine ei kuulu just Kallase eluunistuste hulka. Ta on ju ise mõni aasta tagasi seda võimalust eitanud ja öelnud, et samasse jõkke kaks korda ei astuta.

"Tema poolt praegu selle sammu ettevõtmine peegeldab pehmelt öeldes keerulist olukorda nii Reformierakonnas kui Eesti riigi juhtimises ja näitab, et teisi valikuid eriti polnud. Nüüd peab ta püüdma seda Vana-Kreeka mõttetera ümber lükata," kommenteeris Allik.