Alates homsest pääseb jälle piiranguteta saartele

 (30)
Praami ootejärjekord kuivastus
Foto: Irina Mägi

Valitsusjuht Jüri Ratas teatas just nüüdsama ühismeedias, et alates homsest kaovad piirangud saarte ja mandri vahel liikumiselt.

"Kuna Saaremaa, Muhu, Hiiumaa, Kihnu, Ruhnu ja Manija saarte ning mandri vahelise liikumise järk-järgult avamine ei ole toonud kaasa olukorra halvenemist, siis lubame kõigil nende vahel vabalt liikuda alates homsest, 8. maist," ilmus teade Jüri Ratase sotsiaalmeediakontol. "Seejuures jäävad kehtima reeglid, mis kaitsevad meid kõiki viiruse eest. See tähendab, et kui minna ilusaid ja kevadisi saari vaatama, siis ikka ainult tervena, 2+2 reeglile kohaselt ning järgides hügieeni."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!