Alanud aasta toob peredele võimaluse taotleda mitmeid toetusi

 (37)
Alanud aasta toob peredele võimaluse taotleda mitmeid toetusi
Pressifoto

Alanud aasta toob peredele mitmeid võimalusi toetuste taotlemiseks, näiteks saavad alates juunist allpool absoluutse vaesuse piiri elavad pered hakata taotlema vajaduspõhist peretoetust ja esimesed toetused makstakse alates juulist.

Täiendava toetuse suuruseks on 9,59 eurot, kui peres on üks lapsetoetust saav laps ning 19,18 eurot, kui peres on kaks või enam lapsetoetust saavat last. Taotlusi võtavad vastu ning toetuse maksavad välja kohalikud omavalitsused. Toetus määratakse kolmeks kuuks, seega tuleb taotlus esitada neli korda aastas, kirjutab BNS.

1. juulist tõuseb ka kolmikute ja suurema arvu mitmike sünni ühekordne sünnitoetus 1000 euro peale lapse kohta ehk kolmikute ühekordne sünnitoetus tõstetakse 3000 euroni, nelikutel 4000 euroni ja nii edasi. 1. juulist tõuseb ka lapsetoetus kolmanda ja enama lapse kohta peres 76,72 euroni.

Suvi toob muudatused ka peredele, kus on põhikooli lõpetav laps. 2013. aastal makstakse põhikooli lõpetanud lapsele peretoetusi ka juuli ja augusti eest sõltumata õpingute jätkamisest. Hiljem ehk oktoobris makstakse välja vaid toetus septembrikuu eest. Kui laps õppimist ei jätka, lõpeb õigus peretoetusi saada septembrist