Ajateenijate ansambel annab Kevadtormil kaks emadepäeva kontserti

 (11)
Rutjal toimus Mistral raketikompleksi laskmised.
Foto on illustratiivneFoto: Rauno Volmar

Kaitseväe suurõppusel Kevadtorm annab staabi- ja sidepataljoni ajateenijate ansambel LauluMehed täna kaks emadepäeva kontserti. Kell 11 esineb ansambel Aegviidu kõlakojas ja kell 13 Lehtse rahvamajas.

Sõduribändi mänedzeri Reet Kaljula sõnul on LauluMeeste repertuuar lai, alates Koidula- aegsetest menukitest tänaste hittlauludeni.

"Meie etteaste esimene pool vaatab elule sõduri pilgu läbi: lauluesitlused on põimitud erineva aegade sõdurihuumoriga. Kava teine pool on pühendatud puhtalt emadele ja emadepäevale," iseloomustas sõdurite ansambli tänast esinemist Reet Kaljula.

Pärast emadepäeva kontserte on kaitseväe muusikuid võimalik näha ja kuulda veel 21. mail Loksal, kus kaitseväe orkester esineb linnarahvale, samuti astub orkester üles Kevadtormi lõpurivistusel 25. mail Kuusalu staadionil.

9.-25. maini vältav Kevadtorm viiakse läbi peamiselt kaitseväe keskpolügooni aladel Kuusalu vallas ja Kadrina valla loodeosas. 21.-23. mail liiguvad üksused keskpolügoonilt läbi Tapa, Albu ja Aegviidu valla Anija valda. Õppus hõlmab ka Jõelähtme ja Raasiku valda ning Loksa ja Tallinna linna.

Õppusel osalevad esmakordselt merevägi ning liitlaste üksused Ühendkuningriigist, Belgiast ja Lätist, Leedust ja Poolast.

Kevadtorm lõpeb 25. mail lõpurivistusega Kuusalu staadionil. Tänavu üheteistkümnendat korda toimuvat Kevadtormi korraldatakse igal aastal erinevas Eesti piirkonnas.

Emadepäeva videotervitus ajateenijatelt on nähtav Sõdurilehe Facebooki lehel.