Ajaleht Pealinn jättis ka esilehekülje valgeks

 (45)
Pealinn
Foto: Ilmar Saabas

Üle-eelmisel nädalal ilmusid mitmed Eesti ajalehed tühjade esilehekülgede või tühjaks jäetud arvamusrubriikidega ning sellega protesteeriti justiitsminister Rein Langi südameasjaks kujunenud allikaitse seasuse eelnõu vastu. Täna oli aga valge esilehega Tallinna linnakantselei poolt välja antav ajaleht Pealinn.

"Ka Pealinn toetab põhimõtet, et ajakirjandust ei tohi suukorvistada, nagu ka seisukohta, et rahva häält peab alati kuulda võtma. Et aga rahva häält kuuldaks, peab Eesti ajakirjandus olema igal ajal TÕELINE valvekoer, mitte majanduslike huvigruppide või valitsuse suunas saba liputama," põhjendab ajaleht oma tegu juhtkirjas.

"Vaadates aga asjade seisu tänases Eestis, siis on nii ajakirjandus kui ka rahvas võimu jaoks juba pikka aega niikuinii nagu üks valge paber, kuhu riiki juhtivad jõud võivad kirjutada mida tahes. Küsimus pole ju vaid Langi allikakaitse seaduses, vaid kümnetes teistes seadustes, mis jätavad üha enam kaitseta mitte ajakirjanduse, vaid sotsiaalse kaitseta kõik nö tavalised inimesed," selgitab ajaleht.

Pealinna kinnitusel protestib toimetus valge esileheküljega ka peansioniea tõstmise kava ja massilise tööpuuduse vastu.

"Öeldakse, et vaesus pole häbiasi, aga riigile on tema rahva kasvav vaesus küll kindlasti suurimaks häbiks. Ja seda häbi ei pese maha ei euro ega koletu vabaduse sammas," kirjutatakse lõpetuseks.