Ajakirjanik ja zooloog Peeter Ernits kandideerib Keskerakonna nimekirjas riigikokku

 (94)
Peeter Ernits
Peeter ErnitsFoto: Raivo Tasso

Ajakirjanik Peeter Ernits kandideerib kevadistel valimistel Eesti Keskerakonna nimekirjas riigikokku. Ernits peab hädavajalikuks tuua Eesti poliitikasse muutusi.

„Mulle meeldib väga pankur Indrek Neivelti mõte, et me vajame tugevat raputust, et Eesti ei jookseks inimestest tühjaks,” rääkis Ernits viidates viimase poolt välja käidud eesmärgile jõuda kiiremas korras 1000 eurose alampalgani. „Kui me oma paradigmat ei muuda ja tõmbame lineaarseid joonekesi edasi, et kümme eurot juurde seal ja kümme seal, siis on meie maa tühi,” on Neivelt öelnud.

„Ma olen temaga sajaprotsendiliselt ühel meelel, et senisel viisil jätkata ei saa,” rõhutas Ernits erakonna saadetud teates. “Palju on spekuleeritud, miks ajakirjanikud sel kevadel poliitikasse lähevad. Ajakirjanikud kui terava sotsiaalse närviga inimesed tajuvad kõige selgemini kui oluliste ja otsustavate valimistega on seekord tegu. Kaalul on see, kas Eestis jätkub kõik samamoodi, nagu Reformierakonna juhtimisel seni on olnud või tekib reaalne võimalus muutusteks. See on kõige tähtsam.”

„Viimaseks tilgaks otsuse langetamisel sai see, kuidas praegune ajutine valitsus asju ajab: mis kord pähe võetud viiakse kas või vägisi ellu. Hakatuseks kooseluseadus, mille vastu suurem osa Eesti rahvast oli. Seejärel töövõimereform, mille vastu nii puudega inimesed kui nende hooldajad häälekalt ning korduvalt astusid. Ma ei ole nõus niimoodi “julgelt edasi” astuma. Ma tean, saab ka teisiti,“ ütles Ernits.

Seotud lood:

Ernits rõhutas, et talle teeb muret asjaolu, et elust väljaspool linnasid on selle kampaania jooksul väga vähe räägitud.

“Valisin Keskerakonna, sest sel erakonnal on jõudu ja ideid, millega konkureerida Reformierakonnaga, ja teha teisiti kui siiani on tehtud. IRL või sotsid ei suuda sellist alternatiivi pakkuda,” ütles Ernits, “ja lõpuks peab keegi vastu seisma ka noortele politikaanidele, kes pole elu näinud ja püüavad väita, et Keskerakond pole eestimeelne erakond. Selline vastandamine lõhub ühiskonda ja on ohtlik. Kõik Eesti erakonnad ajavad ja peavadki ajama Eesti asja.”