DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

Aivar Pilv: kapo juhi avaldused meedias mõjutavad õigusemõistmist

 (60)
Aivar Pilv: kapo juhi avaldused meedias mõjutavad õigusemõistmist.
Foto: Andres Putting

Seoses eile meedias avaldatud kapo juhi Raivo Aegi intervjuuga tegi Villu Reiljani kaitsja vandeadvokaat Aivar Pilv täna maadevahetuse kohtuistungi jätkumisel õigusemõistmise mõjutamisele tähelepanu juhtiva avalduse.

"Pean eile Postimehes avaldatud kapo peadirektori Raivo Aegi intervjuus avaldatud seisukohti nii käesoleval ajal kohtumenetluses oleva maadevahetuse kriminaalasjas, kui ka mitmes varasemas kohtualuste õigeksmõistmisega lõppenud kriminaalasja (Pilv on olnud Murru vangla asjas Raivo Põdra kaitsja ja nn. Viisitamme asjas endise abilinnapea Simmo Saare kaitsja - R.V.) suhtes avaldatud mõtteavaldusi avalikkust eksitavaks ja tegelike asjaoludega mitte kooskõlasolevaks," kirjutab Pilv Delfile saadetud avalduses.

Advokaadi sõnul on kapo juhi sellised avaldused maadevahetuse protsessi lõpusirgel tehtud otseselt õigusemõistmise mõjutamiseks. "Seda eriti olukorras, kus maadevahetuse asjas on kohtumenetlus Harju maakohtus jõudnud viimaste istungiteni ja kohus asub lähiajal kaaluma otsuse langetamiseks kõiki uuritud asjaolusid, tõendeid ning süüdistuse ja kaitse seisukohti," teatab Pilv.

"Selles situatsioonis on täiesti kohatud ja otseselt õigusemõistmise mõjutamisele suunatud härra Aegi mõtteavaldused meedias, milles avaldatakse arvamust, et asjas on kogutud "tugevad ja vettpidavad tõendid" ning puuduvad formaalsed põhjused õigeksmõistva otsuse tegemiseks," kirjutab Pilv. Selliste väljaütlemistega kõrge politseiametniku poolt püütakse Reiljani kaitsja arvates otseselt kallutada ja mõjutada kohtu siseveendumuse kujunemist süüdistusele soodsas ja seda toetavas suunas ning antakse mõista, et teistsugune otsus polegi mõeldav ja võimalik.

Seotud lood:

"Kaitsjana ja Eesti Vabariigi kodanikuna on mul põhjendatud küsimus, kuidas sellised mõtteavaldused on kooskõlas sõltumatu, ausa, võistleva kohtumenetluse põhimõtete ning riigikohtu ja Euroopa inimõiguste kohtu praktikas avaldatud põhimõtetega?," küsib advokaat lõpetuseks.

Täna jätkus Harju maakohtus lõpusirgele jõudnud maadevahetuse protsess maa-ameti eksjuhi Kalev Kanguri lõppsõnadega. Protsessi raames on kohtuplaani järgi jäänud vaid veel kaks kohtupäeva ning seejärel siirdub kohus otsust tegema. 

Maadevahetuse protsessi raames on kohtu all kunagine keskkonnaminister ja rahvaliitlaste eksjuht Villu Reiljan, keskerakondlasest parlamendisaadik ja endine põllumajandusminister Ester Tuiksoo, firma TSM juht Einar Vettus, Merko Ehituse suuromanik Toomas Annus, maa-ameti eksjuht Kalev Kangur, Saarte Investeeringute juht Tullio Liblik ning IRLi Tartu piirkonna juhatuse endine liige ja Tartu endine linnavolinik Tarmo Pedjasaar ning juriidiliste isikutena AS Järvevana ja AS E.L.L. Kinnisvara.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.