„Mul on kahju, et maestro Neeme Järvi on tiritud sellesse afääri ERSO direktori poolt. Maestro on end tõestanud kui fantastiline muusik ja ta on Eesti muusikakultuuri jaoks tohutult palju teinud,“ kinnitas Aivar Mäe Delfile. „Arvan, et Neeme poleks ka sõna võtnud, kui teda poleks palutud. Sellest on väga kahju ja arvan, et ta ise ka kannatab selle käes.“

Mäe sõnul saavad administratiivtegevuse ja juhtimise eest palka hoopis teised inimesed ning organisatsiooni juht saab kulutada ainult nii palju raha, kui tal on. „Kõikidel kultuuriasutustel on viimase paari aasta jooksul kärpeid tehtud kolm korda, lisaks veel käibemaksu suurenemine 15 protsendi võrra. Need kirved on löönud kõikide kultuuriasutuste eelarveid,“ tõdes Mäe, et karjumine ajalehtede esikülgedel näitab juhi nõrkust. „Neid juhte, kes rahakülluses suudavad mingit organisatsiooni juhtida, neid on meil palju. Aga juhiomadused tulevad välja just siis, kui ajad on keerulised ja rasked ning olematult pinnalt tuleb teha suuri asju.“

Kõige rohkem on ooperiteatri juhil kahju ERSO muusikutest. „Sellest on kahju, sest ERSO muusikud pole milleski süüdi,“ lausus ta. Kahju on ka sellest, et ERSO saadetakse palgata puhkusele, selle asemel, et orkester võiks kas või iga päev endale palgaraha tagamiseks kontserte anda.

Kultuuriminister Laine Jänes vallandas esmaspäeval ERSO direktori Andres Siitani, põhjendades otsust ränkade juhtimisvigadega. Siitani vallandamisest kuuldes ütles maestro Neeme Järvi, et Jänes sooritas riikliku kuriteo.