Aita väikest vähihaiget poissi!

 (62)
Eesti Ema
Corbis/Scanpix

Täna algas heategevuslik kampaania Väike Indrek, mis on mõeldud kolmeaastase vähki põdenud lapse taastusravi toetamiseks.

Indrek on Ida-Virumaal elav kolmeaastane laps, kellel avastati pooleteistaastasena vasaku munandi vähk. Pärast rasket operatsiooni on poiss oma eakaaslastest arengus tublist maas. Naerata Ometi MTÜ otsustas aidata peret, kus kasvab lapsinvaliid, kel on raskusi hügieeni ja toitumisega, teatasid kampaania korraldajad.

“Eesti Haigekassa maksab küll kinni ravikulud, kuid mitte sentigi taastusravist, mida meie poeg praegu oma arengus kõige enam vajab,” selgitas Indreku isa Toomas. “Lapse ema ei saa tööl käia, kuna meie poeg vajab järjepidevalt hoolitsemist,” lisas Toomas.

MTÜ Naerata Ometi juhatuse esimehe Triin Turu sõnul otsustati toetuskampaaniaga siduda ka fotokonkurss, kuna projekti eesmärgiks on lisaks Indreku ja tema pere aitamisele suunata ühiskonna tähelepanu laste ja noorte heaolule Eestis.

“Konkursi teema — iga laps on eriline — on piisavalt avar ja inspireeriv, kuid ühtlasi ka mõtlema panev,” kommenteeris teemavalikut Turu.

Fotokonkursile saavad kõik huvilised pilte sisestada Naerata Ometi kodulehel ära toodud tingimustel kuni 21 juulini. 22. juulist kuu lõpuni toimub SMS teel publiku lemmiku valimine. Samal ajal teeb oma tööd ka žürii valides välja kolm parimat fotot. Žürii tööd juhib projekti patroon proua Ingrid Rüütel. Koos temaga osalevad žürii töös Lenna Kuurmaa, Liis Lusmägi, Venno Loosaar ning Jüri Murumägi.

Naerata Ometi on mõned kuud tagasi loodud mittetulundusühing eesmärgiga aidata nii rahaliselt, materiaalselt kui ka emotsionaalselt inimesi, ennekõike lapsi, kes ühel või teisel põhjusel seda kõige enam vajavad.