Ainult riigikogus saab käia tööajast kaarte mängimas

 (45)
Riigikogu
Foto: Ilmar Saabas

Tööajast kõrvalistel üritustel käimine nii, et palk samal ajal edasi jookseb, on võimalik ainult riigikogus — tõenäoliselt mitte ükski ettevõte või riigiamet ei maksaks puudutud päevade eest.

Näiteks Sven Sester (IRL) oli septembris neli päeva Sloveenias, kus ta osales bridži Euroopa meistrivõistlustel väikeriikidele; keskerakondlane Aivar Riisalu seilas hiljuti terve istungivaba nädala Nordeal koos muusikute Marko Matvere ja Jaan Tättega - parlamendiliikme sõnul ainult viimaste endi palvel, kirjutab Õhtuleht.

Ametiühingute Keskliidu juhi Harri Taliga sõnul on tööajast lullilöömine väheste luksus, mitte aga tegevus, mida saaksid endale lubada sajad tuhanded töötajad - olgu siis era- või avalikus sektoris: "Peaks olema enesestmõistetav, et rahvas ootab enda valitud esindajatelt lisaks elementaarsele korrektsusele ka seda, et nad annaksid positiivset eeskuju kogu ühiskonnale, sh kasutades otstarbekalt ja mõistlikult oma tööaega."

Maksumaksjate Liidu juhatuse esimees Lasse Lehis möönab, et praeguse seaduse kohaselt ei saa tõesti midagi teha - ei saa laulmist-tantsimist-reisimist keelata ega palka vähendada. «Kui selliseid juhtumeid hakkab liiga palju olema, siis tuleks arvatavasti seadust muuta,» arutleb Lehis, et võimalusi on mitmesuguseid, näiteks maksta palka istungitel viibitud päevade alusel või vähendada palka, kui riigikogu liige saab lisatulusid mujalt. "Seniks ei jää muud üle, kui kõik patud kirja panna ja enne valimisi neid meelde tuletada.»

Refereeritud artikli täistekst Õhtulehe veebiküljel