Aegna elanikud ja päästeamet on mürskude lõhkamise osas eri meelel

 (13)
Aegna elanikud ja päästeamet on mürskude lõhkamise osas eri meelel
Delfi Pilt

Päästeameti Põhja-Eesti pommirühm lõhkas eile Aegna saare kaitserajatise maa-alusest osast leitud kuus ohtlikku mürsku, kohalikud elanikud aga on nördinud, et arhitektuurimälestisest on saanud varisemisohtlik objekt.

Aegna saar võõrustab suviti kohalike kinnitusel ligi 5000 inimest. Saare suurim turismimagnet on selle loodeosas asuv 20. sajandi algul ehitatud rannakaitsepatarei, mis on arhitektuurimälestis, vahendasid ERRi uudised "Aktuaalset kaamerat".

Maaalusest kaitserajatise ühest paremini säilinud osast taheti teha militaarmuuseumi, kuid saarevaht Hugo Udusaar usub, et eilsed mürskude lõhkamised raputasid patareid nii tugevasti, et on kahtlane, kas muuseumi teha annab.

"Väidetavalt polevat seda avaust võimalik kinni katta, aga see kõlab pesuehtsalt ikkagi takkajärgi õigustusena," lausus saarevaht.

Päästeameti demineerimiskeskuse juhataja Arno Pugonen ütles, et juurdepääsu kinnibetoneerimine poleks olnud lahendus, vaid ohu edasi lükkamine, ja et sellist teed mindi 1950ndatel ja 60ndatel aastatel.