Advokatuuri esimeheks valiti Toomas Vaher

 (8)
Toomas Vaher
Foto: Raidla Lejins & Norcous---

Täna Tallinnas toimunud Eesti Advokatuuri korralisel üldkogul valiti advokatuuri uueks esimeheks vandeadvokaat Toomas Vaher.

Advokatuuri juhatuses jätkavad senistest koosseisust Marti Hääl, Jüri Leppik ja Andrus Lillo, uued juhatuse liikmed on Ants Karu, Maivi Ots, Madis Päts, Jaanus Tehver ja Hannes Vallikivi. Juhatuse asendusliikmed on Maire Arm, Terje Eipre ja Andres Past, teatas advokatuur.

Advokatuuri esimehe ja juhatuse ametiperiood kestab kolm aastat. Advokatuuri senine esimees oli vandeadvokaat Aivar Pilv, kes kinnitati teistkordselt ametisse 2007. aasta üldkogul.

Advokatuuri tulevikust rääkides rõhutas uus esimees Toomas Vaher, et ühe eesmärgina peab kindlasti kasvama advokatuuri ja tema liikmeskonna roll ühiskondlike protsesside mõjutajana. „Meie organisatsiooni kogunenud intellektuaalne ressurss on üks Eesti kõvemaid ja seda saaks rakendada üldiseks hüvanguks,“ lisas Vaher.

Püsivalt tähtsa teemana tõi Vaher esile kutse-eetika ja professionaalsuse au sees hoidmist, samuti suhteid riigiga, kus hea koostöö justiitsministeeriumiga ja riigiga laiemalt saab luua lisaväärtust.

Vandeadvokaat Toomas Vaher on Raidla Lejins&Norcous partner. 1996. aastal cum laude Tartu Ülikooli õigusteaduskonna lõpetanud Vaher on Eesti Advokatuuri liige alates 1997. aastast ning juhatuse liige alates 2004. aastast.

Advokatuuri senine esimees Aivar Pilv ütles, et viimased 15 aastat, mil ta on olnud advokatuuri juhatuse liige, jäävad vaieldamatult meelde väga huvitava ja palju väljakutseid pakkuva perioodina. „Iga suure kutseühenduse juhtimisse on aegajalt vaja uut verd, uusi inimesi, sest see aitab organisatsiooni arengule kaasa. Mul on rõõm tublile kolleegile järgmiseks ametiajaks teatepulk edasi anda ning soovin Toomas Vaherile, uuele juhatusele ja kogu advokatuurile palju edu,“ ütles vandeadvokaat Pilv.

Eesti Advokatuur on 1919. aastal asutatud advokaatide kutseühendus, millel on kokku 696 liiget.