Advokaat: lastega teise kultuuriruumi elama asumine tuleks hästi läbi mõelda

 (29)
Advokaat: lastega teise kultuuriruumi elama asumine tuleks hästi läbi mõelda.
afp/scanpix

Kommenteerides juhtumeid, kus välismaalastega abiellunud eesti naised on endale ootamatult jäänud välismaal nii-öelda oma laste pantvangiks, toonitas vandeadvokaat Maria Mägi, et inimesed peaksid endale teadvustama, et teise kultuuriruumi elama asumine on väga tõsine asi.

Advokaat Maria Mägi nentis intervjuus ETV saatele "Terevisioon", et põhjused, miks me kuuleme sellistest lugudest, sõltuvad eelkõige inimestest endist ja nende valikutest, ning eelkõige nemad ise peaksid need probleemid enda jaoks sõnastama, vahedas ERRi uudisteportaal.

"Isegi meie väikese Eesti pinnalt, kui sa tuled ühest maakonnast teise, sa muudad keskkonda. Siis see võib tekitada oma sisemisi probleeme, sotsiaalseid probleeme. Aga mis me siis räägime, kui minnakse hoopiski teise riiki, kus on teised tavad ja traditsioonid!?," rääkis Mägi ja lisas, et seetõttu tuleks väga sügavalt läbi mõtelda ja uurida, mis siis seal riigis toimumas on, kuhu minna tahetakse.

Eesti Päevaleht kirjutas eile, kuidas sajad välismaalastega abiellunud Eesti naised on sattunud silmitsi probleemiga, et kui nad tahaksid suhte purunedes Eestisse naasta ja lapse kaasa võtta, oleks see sisuliselt lapserööv.