Advokaat: Kontrolöride õrritamise silt on vastuoluline

 (76)
Kiri autol
Delfi lugeja foto

Internetis ringlev üleskutse nõuda eraparklatelt leppetrahvi kviitungi väljastamise eest hüvitist on vandeadvokaat Ants Karu sõnul sama vastuoluline kui lepingu sõlmimine liiklusmärgi abil.

„Sarnaselt eraparkimise praeguse reguleerimisega, kus parklahaldaja väidab, et leping parklahaldaja ja auto kasutaja vahel osutub sõlmituks pelgalt liiklusmärgi abil, on ka sellise sildi kleepimisega sõiduauto esiklaasile lepingu sõlmimine vaieldav,“ ütles Karu Päevaleht Online’ile.

„Kaheldav on, kas sellist silti saab käsitleda pakkumusena, sest see väljub tavapärasest käibesituatsioonist, kus isik hoomab, et ta võib mingi teenuse kasutamise või kauba soetamisega lepingulistesse suhetesse astuda,“ jätkas ta.

Karu sõnul võib väita, et sildi klaasi alla paigutanud autojuht ei ole piisavalt selgelt väljendanud enda pakkumust lepingu sõlmimiseks ja teisel lepingupoolel ei olnud mõistlikku võimalust pakkumuse sisust teada saada.

„Seega võib öelda, et tegemist on sama vaieldava juhtumiga nagu lepingute sõlmimine liiklusmärkide abil,“ võttis Karu teema kokku.