Advanforti endine töötaja: firma omanik ei hooli piraadiküttidest

 (54)
Advanforti endine töötaja: firma omanik ei hooli piraadiküttidest
Foto: Ilmar Saabas

Advanforti endine töötaja John A C Cartner kirjutab ajakirja The Maritime Executive veergudel, et piraaditõrjefirma omanikul on India võimude poolt vahistatud Eesti piraadiküttidest ükskõik ja et oma töötajatest ta ei hooli.

Cartneri sõnul on Samir Farajallah (Advanforti omanik – toim.) teinud 35 India poolt vangistatud piraadiküti abistamiseks ”vähe, kui üldse midagi”.

”Allikate sõnul lükkab mees oma probleemid lahendamiseks poja Amadi kaela. Samad allikad kinnitavad, et juunior on aga kõik vussi keeranud,” kirjutab ta.

Cartneri sõnul maksis Samir oma töötajatele vähe palka ja näib nüüd olevat oma töötajate India süüdistajatele loovutamise äärel. ”Farajallah ja tema poeg võlgnevad tarnijatele märkimisväärseid summasid,” selgitab autor.

”Omanikud ei ole operatsiooni läbikukkumise ootuses teinud mingeid palkamisi ega makseid.” Autori allikate väitel usub Farajallah, et suudab kõigutada India valitsust pigem käte laiutamise ja odavate pressiteadetega kui kogenud nõuandjate palkamisega, lahendamaks enda ees seisvaid probleeme.

Cartner võrdles Advanforti kaardimajaga, mis iga hetk kokku variseb.