abort.ee loojad teevad portaali ümber

 (69)
Abordivastaste demonstratsioon
AFP/Scanpix

Riigi rahade eest loodud portaali abort.ee tegijad lubasid kohtumisel sotsiaalministeeriumi esindajatega muuta kahe nädala jooksul portaali sisu, sest praegune pole piisavalt neutraalne.

Sotsiaalministeerium kohtus läinud kolmapäeval abort.ee portaali loojatega. Kohtumisel osalejad nõustusid, et portaali sisu on nende loodud ning see ei ole ministeeriumi seisukoht, teatas Delfile ministeeriumi pressiesindaja.

Ministeeriumi arvates peaks portaal olema tasakaalus ja neutraalsem. Näiteks peaks selgemalt eristama kontratseptiive ja abortiive, selgitama mõisteid ning panema rohkem rõhku ennetusele.

Samuti lisavad portaali loojad tulevikus lingi ministeeriumi arvamusele.

Muudatused viiakse sisse kahe nädala jooksul.

Sotsiaalministeerium mullu suvel heakskiidu eraldada läbi HMN MTÜ-le Miikaeli Ühendus 203 050 krooni infoportaali abort.ee rajamiseks. Portaal pidi taotluse kohaselt olema maailmavaateliselt neutraalne infoallikas. Samas on portaalis üleval ka poliitilised argumendid, samuti on näiteks enamus tuntud rasestumisvastaseid vahendeid, nagu pillid ja spiraalid, liigitatud aborditegemise meetodite alla ja saanud hukkamõistva hinnangu.