Õpilased, kes saavutavad inglise keele riigieksamil 50–74 protsenti maksimaalsest tulemusest, on jõudnud B1-keeleoskustasemele, 75–100 protsenti saavutanud on jõudnud B2-keeleoskustasemele. Keeleoskustaseme omistamise eeltingimus on, et ühegi osaoskuse tulemus ei tohi olla 0.

Võõrkeele eksamiks said õpilased valida inglise, prantsuse, saksa või vene keele eksami. Inglise keele riigieksam valmistatakse ette Eestis. Prantsuse, saksa ja vene keele riigieksamid on asendatud rahvusvaheliselt tunnustatud eksamitega, mida korraldab Innove. Rahvusvaheliselt tunnustatud prantsuse keele eksamitel osales 167 (DELF B1 ja B2) eksaminandi.

Saksa keele eksamitele on registreerunud 95 (GOETHE B1 ja B2) ja vene keele eksamitele 243 (TORF B1 ja B2) eksaminandi. Rahvusvaheliselt tunnustatud saksa ja vene keele eksamid toimuvad sel kevadel 13.-17. mail.

Õpilastel oli võimalus esitada ka tunnistus Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt tunnustatud rahvusvahelise inglise, prantsuse, saksa või vene keele eksami sooritamise kohta vähemalt B1-tasemel, millega loetakse kohustuslik võõrkeele riigieksam sooritatuks. Tunnistuse esitamise võimalust kasutas tänavu 1331 õpilast.

Gümnaasiumi lõpetamiseks peab õpilane sooritama eesti keele või eesti keel teise keelena, võõrkeele ja matemaatika riigieksami. Eesti keele ja eesti keel teise keelena eksamid on juba toimunud. Riigieksamite perioodi lõpetab 24. mail toimuv matemaatika eksam.

Riigieksamite tulemused avalikustatakse hiljemalt 20. juuniks infosüsteemis EIS https://eis.ekk.edu.ee ja riigiportaalis www.eesti.ee