Abilinnapea Jaanus Mutlile koostati väärteoprotokoll

 (31)
Jaanus Mutli
Foto: Andres Putting

Abilinnapea Jaanus Mutlile koostati väärteoprotokoll, nüüd on Mutlil 15 päeva aega esitada otsusele omapoolne vastulause.

Põhja politseiprefektuuri pressiesindaja Harrys Puusepp kinnitas, et Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli on ülekuulamisel käinud, kirjutab Eesti Päevaleht Online.

Puusepa sõnul koostati Mutlile väärteoprotokoll korruptsioonivastase seaduse paragrahvi 26 lõige 2 alusel, mis ütleb, et ametiisik ei või vastu võtta kingitusi ega nõustuda soodustustega, mis on määratud temale endale või tema lähisugulastele või -hõimlastele ning mille vastuvõtmine võib otse või kaudselt mõjutada tema töö- või teenistuskohustuste erapooletut täitmist.

Süüdimõistva otsuse korral näeb korruptsioonivastane seadus töökoha-, tegevus- või toimingupiirangute rikkumise eest karistusena ette rahatrahvi kuni 18 000 krooni.

Politsei algatas Mutli suhtes väärteomenetluse mais ja selle põhjuseks oli väidetavalt Tallinna farmaatsiatehaselt saadud 15 000 krooni väärtuses reisifirma kinkekaardi vastuvõtmine ja selle eest Tenerifel puhkamas käimine.

Refereeritud artikli pikem versioon Eesti Päevalehes