Aaviksoo valimise kohtus vaidlustanud töötajate esindaja: põhivaidlus jätkub pärast kohtu pädevuse küsimuse lahendamist

 (24)
Debatt Eesti Infoühiskond 2020
Jaak AaviksooFoto: Eero Vabamägi

TTÜ rektori valimise tulemused vaidlustanud ülikooli töötajaid esindav vandeadvokaat Piret Blankin teatas, et pole veel välistatud, et kohus kuratooriumi otsuse seaduslikkusele hinnangu annaks. "Põhivaidlus jätkub pärast kohtu pädevuse küsimuse lahendamist," teatas Blankin.

Annan teada, et tänase tööpäeva lõpus saabus kohtumäärus, millega jäeti TTÜ rektori valimise vaidluses esitatud hagi tagamise taotlus rahuldamata. Seda põhjusel, et kohtu arvates ei saa hagejad kui TTÜ töötajad taotleda kuratooriumi otsuste ja rektori valimise peatamist. Põhivaidlus jätkub pärast kohtu pädevuse küsimuse lahendamist.

Hagejad on juba enne menetluse alustamist arvestanud võimalusega, et kohus ei pruugi nende palvel TTÜ rektori valimisega seotud küsimusi arutama hakata. Siiski on need neli inimest teinud omalt poolt kõik, mis nende võimuses, et kohus sõltumatu organina TTÜ kuratooriumi otsuste seaduslikkusele oma hinnangu annaks. See ei ole veel välistatud.

Kohus saatis oma tänase määrusega siiski selge suunise, et TTÜ kuratoorium, nõukogu ja juhtkond võiks oma asjad ise ära klaarida.