Aaviksoo: toimetulekuks vajaks tudeng 400 eurot kuus

 (68)
lisatud video!
Aaviksoo: toimetulekuks vajaks tudeng 400 eurot kuus
Foto: Sven Arbet, Maaleht

Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo sõnul vajaks tudeng heaks toimetulekuks 400 eurot kuus, kuid kogu summa leidmine ei peaks olema vaid riigi õlgadel, osa peaks tulema siiski ka õppelaenust ja vanematelt.

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks seaduse eelnõu, mille eesmärk on luua üliõpilastele riiklik õppetoetus, mis toetab majanduslikult ebasoodsamas olukorras üliõpilaste ligipääsu kõrgharidusele. Eelnõu kohaselt on vajaduspõhist õppetoetust õigus saada kuni 26aastasel üliõpilasel, kelle keskmine sissetulek perekonnaliikme kohta jääb alla suhtelise vaesuspiiri (praegu alla 280 euro kuus) ja kes täidab õppekava täies mahus. Vajaduspõhise õppetoetuse suuruseks on kavandatud 135 eurot, mis on umbes pool alampalka.

"Kõiki kulusid see toetus ei peagi ära katma, aga kindlasti on see abiks. Lisaks on võimalus tudengil võtta õppelaenu 1917 eurot ulatuses aastas. Samuti osaajaliselt töötada, näiteks suvepuhkuste ajal," selgitas Aaviksoo valitsuse pressikonverentsil, lisades, et ka kodune toetus on oluline.