Aasta prokuröriks nimetati juhtiv riigiprokurör Taavi Pern

 (14)
Aasta prokuröriks nimetati juhtiv riigiprokurör Taavi Pern
Fotol peaprokurör Andres Parmas, juhtiv riigiprokurör Taavi Pern ning justiitsminister Raivo Aeg.Reelika Riimand

Prokuratuur tunnustas eile oma üldkogul parimaid töötajaid. Aasta prokuröri tiitli võitis riigiprokuratuuri süüdistusosakonna juhtiv riigiprokurör Taavi Pern.

Peaprokurör Andres Parmas sõnas aasta prokuröri tiitlit üle andes, et juhtiv riigiprokurör Taavi Perni puhul ei ole võimalik tuua välja üht konkreetset tegu – tunnustuse on ta teeninud oma töö eest Riigiprokuratuuri süüdistusosakonna juhina, mis tähendab pidevat tööd ühtaegu nii osakonna administratiivse juhina kui ka riigiprokuröridele sisulise nõu andmist Eesti kõige raskemate ja mahukamate kuritegude menetlemisel.

„Selle kõrvalt on Taavi ise kohtus esindanud riiklikku süüdistust näiteks Edgar Savisaarele altkäemaksu andnud ärimeeste kriminaalasjas ning tema juhtimisel on korruptsioonikuritegudes esitatud kahtlustused muuhulgas kohtunikule, advokaadile ning politseiametnikule. Samuti hinnatakse Taavi võimet ka kõige pingelisemates olukordades kolleegidesse toetavalt ja sõbralikult suhtuda.“

Tunnustati ka ringkondade parimaid prokuröre, kelleks valiti sel aastal Rainer Amur (Lääne ringkonnaprokuratuur), Olga Dorogan (Viru ringkonnaprokuratuur), Margus Gross (Lõuna ringkonnaprokuratuur) ja Kelly Kruusimägi (Põhja ringkonnaprokuratuuri).

Aasta ametnikuks nimetati Heda Aas (lääne ringkonnaprokuratuur) ning aasta koostööpartneriks Registrite ja Infosüsteemide Keskus.

Aasta prokuröri aunimetusega tunnustatakse silmapaistvate töötulemustega prokuröre alates 2002. aastast.