Aasta eurooplaseks valiti Allar Jõks

 (11)
Jõks: kuni Otepääl jätkab võimutsemist kohtuotsuses kritiseeritud poliitika, ei saa ükski vallaelanik rahulikult magada.
Foto: Ilmar Saabas

Igal aastal valib Eesti Euroopa Liikumise nõukogu aasta eurooplase. Sel aastal saab aasta eurooplase tiitli advokaadibüroo Sorainen vandeadvokaat ja Teenusmajanduse Koja juhatuse liige Allar Jõks, tänuks euroopalike väärtuste ja avatud valitsemiskultuuri eest kostmisel ning tegutsemisel Eesti avalikkuses, kus on kindel koht ka tugeval kodanikuühiskonnal.

“EELi nõukogu pidas käesoleval aastal vajalikuks rõhutada euroopalikke väärtusi ja avatud valitsemiskultuuri. Nii nagu Euroopa on midagi enamat kui Euroopa Liit ja euroopalikkus rohkem kui vaid ELi aluslepingud, on ka käesoleva aasta aasta eurooplane midagi enamat kui vaid ELi asja ajaja Eestis. Seega tunnustame inimest, kes on Eestis kõnelenud ja tegutsenud avatud valitsemiskultuuri ja euroopalike väärtuste eest,” selgitas Eesti Euroopa Liikumise juhataja Mariita Mattiisen.

Arvestades asjaolu, et ühiskonnateadlased ning teised inimesed on väärtuste kriisist viimasel ajal palju rääkinud, on hetkel just sobilik tunnustada kedagi, kes nende teemade olulisust on rõhutanud.

Tunnustusüritus toimub 12. mail vabaduse väljakul kell 11.00, kus tähistatakse Euroopa päeva.

Eesti Euroopa Liikumine on kodanike vabaühendus, mille eesmärkideks on arendada aktiivset ja avatud kodanikeühiskonda ning toetada euroopalikke väärtusi, sealjuures aktiveerida kodanike debatti nii Euroopa Liidus kui ka selle lähiümbruses toimuva osas.