Aasmäe ütles Delfi korraldatud linnapeakandidaatide debatis, et meil on võrdõiguslik ühiskond ning selline toimimisviis on tarvis selleks, et päästa demograafilist olukorda, kus mees ja naine suudavad üles kasvatada kaks last, kuid iga järgneva lapse peab üles kasvatama riik.

"Üks tubli naine suudab oma lapse üles kasvatada, kui lapsi on kaks, siis peab juba mees ka aitama," arvas Aasmäe.

Meerikandidaat lisas ka, et puht teaduslikult on kindlaks tehtud, et kui igal naisel kaks last, siis naised teeniksid turumajanduslikus seisus meestest vähem.

Hiljutises Eesti Päevalehes pälvis paljude naiste pahameele alljärgnevad Aasmäe mõtted meeste ja naiste rollide üle.

Olete avaldanud arvamust, et Eesti naine ei saa oma soorolliga hakkama...

Sünnitamine on ainus, milles mees ei saa asendada naist, ja see roll on täitmata siis, kui populatsioon pole jätkusuutlik. Iga naise kohta peaks sündima minimaalselt 2,2 last.

Kas teie kehtestaksite lastetusmaksu?

Mitte ainult! Meil on võrdõiguslik ühiskond, mis tähendab, et naine peaks suutma lapse ka iseseisvalt üles kasvatada. Mehe materiaalne abi peaks olema vabatahtlik. Näiteks, kui pere läheb lõhki ja naine jääb üksi, see vihastab paljusid, aga naine peaks üksi hakkama saama. Meil peaks olema toetus, mis tasandaks palgavahe. Kui on kaks last, siis peaksid vanemad ise hakkama saama, kui rohkem, siis peaks ühiskond lapsed täie rauaga kinni maksma.

Mida peaksid tegema need naised, kes ei saa lapsi?

Seda juttu räägivad mitmed naispoliitikud, kes on lastetud. Mina ütlen karmilt: siis pole jätkunud hella südant, et võtta kasvatada üks orb. Need naised on üldjuhul üsna jõukad, hedonistid. Las siis maksavad!