Aadu Must Korbi teadustöö plagiaadikahtlusest: juba kahtlustamine on tõsine asi

 (70)
Aadu Must Korbi teadustöö plagiaadikahtlusest: juba kahtlustamine on tõsine asi
Aadu MustFoto: Rene Suurkaev

Erakonnakaaslase Valeri Korbi plagiaadikahtlustust kommenteeridest ütles õppejõud ja riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Aadu Must Delfile, et ei saa teemat põhjalikumalt kommenteerida enne, kui on teadustööga lähemalt tutvunud.

"Mina kui õppejõud oskan rääkida allikate põhjal, mitte mingeid oletusi teha," ütles Must.

Uurides, kuidas mõjub riigikogu mainele ühe liikme kahtlustamine plagiaadis, vastas Must, et juba kahtlustamine on tõsine asi, aga kindlasti tuleb ära oodata süüdistus, kui see üldse tuleb.

"Meil vahel pannakse silte põhjuseta ja vahel, kui on suured põhjused ikkagi ei panda. Ma oma õppejõu elust tean küll, et mõned Eesti ühiskonna olulised tegelased on plagiaate teinud ja ei olegi vahele jäänud," ütles Must.

Täna avaldati Vene internetilehel Dissernet ekspertiis, millest selgub, et Valeri Korbi aastal 2002 Peterburi Riiklikus Ülikoolis kaitstud teadustöö 286 leheküljest esineb plagiaadikahtlus enam kui 200 leheküljel. Dissernet on oma kodulehel avaldanud tabelina kattuvused ja lausete võrdlused, mille nad leidsid Valeri Korbi teadustööst.

Teadustööd analüüsinud Disserneti eksperdid ei saa peale info avalikustamise otseselt midagi muud saadud teadmisega peale hakata, sest side ülikoolidega puudub.

Valeri Korb ütles Delfile, et kuuleb kahtlustusest esmakordselt ja eitab plagiaati.