15 riigikogulast on sel nädalal välislähetuses

 (14)
15 riigikogulast on sel nädalal välislähetuses
Foto: Andres Putting

Istungitevabal nädalal on enam kui kümnendik riigikogu saadikutest välislähetuses, osaledes Euroopas erinevatel kohtumistel või seminaridel.

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb 22.-23. maini Oslos Põhjamaade ja Balti riikide parlamentide väliskomisjonide esimeeste kohtumisel.

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas osaleb 22.-23. maini Brüsselis seminaril „Euroopa pealinnad Läänemere ümbruses – kultuuriline lähenemine jätkusuutlikule elule“ ning esineb seal sõnavõtuga.

22.–24. maini külastavad riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma, aseesimees Aivar Riisalu ja liige Ülo Tulik Rootsis Stockholmis Euroopa Liidu Põhjala lahingugrupi peakorterit. Samal ajal osaleb Marianne Mikko Pariisis ja Brüsselis Euroopa sotsiaaldemokraatide naiskogu volikogul.

23.–26. maini osaleb majanduskomisjoni esimees Kaja Kallas Pariisis OECD 50. aastafoorumil „Paremad poliitikad paremaks eluks“.

Keskkonnakomisjoni liikmed Tõnis Kõiv ja Rainer Vakra ning Margus Hanson osalevad 25.–27. maini Brüsselis Euroopa parlamendi korraldataval parlamentaarsel kliimafoorumil.

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel osaleb 26.–28. maini Ukrainas Kiievis ENPA alalise komitee istungil. Arutusele tulevad ENPA suveistungi päevakorraga seotud küsimused ning ENPA eelnõud, mis käsitlevad Euroopa Liidu idapartnerluse mõju valitsemisele ja majanduse arengule, kalanduspoliitika ja ühtse põllumajanduspoliitika reforme, raskemetallide mõju tervisele.

NATO Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juht Marko Mihkelson ning liikmed Mati Raidma, Sven Mikser ja Kadri Simson osalevad 26.–30. maini ulgaarias Varnas NATO PA kevadistungil. Kõne all on ülemaailmsed julgeolekuriskid ja oktoobris toimuva Bukaresti aastaistungi ettevalmistamine.