DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

14. NÄDAL PILDIS: Suur sula, uute ministrite grupipilt ja Andrus Veerpalu

 (5)
14. NÄDAL PILDIS: Suur sula, uute ministrite grupipilt ja Andrus Veerpalu
Foto: Andres Putting

Läinud nädal jääb meelde kui Veerpalu nädal. Suusaliit korraldas nädalajagu hiljem kui esimesed dopingukahtlused jutuks tulid, pressikonverentsi, kus suusaliidul tuli avalikustada Veerpalu positiivseks osutunud dopinguproov. Veerpalu kinnitas pressikonverentsil, et ei ole keelatuid aineid tarbinud. Veerpalu toetuseks algas tormiline rahvaliikumine Facebookis, millest ei saa möödavaadata – Veerpalu toetajaid on pühapäevaks kogunenud juba üle 66 000 inimese. Kuid olulisi teemasid oli sel nädalal veel - saabusid ka esimesed suured kevadised sulad ning nädala alguses alustas tööd uus riigikogu koosseis.

Esmaspäeval sõlmisid Toompea lossi Valges saalis koalitsioonilepingu Reformierakonna esimees Andrus Ansip ning IRL-i esimees Mart Laar. Andrus Ansip külastas ka president Ilvest ja sai volitused moodustada valitsus.

Foto: Ilmar Saabas


Riigikogult teisipäevalt valitsuse moodustamiseks volitused saanud Andrus Ansip tutvustas president Toomas Hendrik Ilvesele Kadriorus ministrikandidaate ning riigipea nimetas ametisse uue valitsuse. Koos poseeriti Kadrioru trepil ka ametlik grupipilt.

Foto: Ilmar SaabasTallinna külje all asuvas Peetri külas on ka sel kevadel üks tänav üle ujutatud, olukorra parandamiseks oleks vallavanema sõnul vaja ehitada võimsam pumpla, mille rajamine seisab vaidluste taga eramaa omanikuga. Teisipäeval Peetri külas käinud Delfi fotograafi sõnul tundub, et olukord on parem kui eelmisel aatal, ent drenaaž ikkagi täis ja ajab madalamatest kohtadest vett välja. Veavalt, et pildil olev looduslik purskkaev kohalikku majaomanikku rõõmustab...

Foto: Ilmar Saabas

Looduse vaatemänge tasub kevadel kindlasti jälgida. Sindis avanes sillalt Pärnu lahe poole triivivatest suurtest jäätükkidest suurejooneline vaade. Kahjuks võivad jõel tekkida ka rüsijäähunnikud, mis kergitavad jõe veetaset vales kohas ning nii oli Sindis sel nädalal oht tõsiseks üleujutuseks.

Foto: Siim Lõvi

Jägala juga on lumest ja jääst juba vaba ning pakub silmailu.

Foto: Siim Lõvi

Ka hakkas sel nädalal taas üle ajama Tuhala nõiakaev.

Foto: Siim Lõvi

Sel nädalal oli esimene istung ka riigikogu uuel koosseisul. Kolmapäeval olid oma istekohad hõivanud ka riigikogu asendusliikmed. Majanduse-ja kommunikatsiooni minitri Juhan Partsi asemel riigikokku pääsenud Juku-Kalle Raid jäi ka esimesel tööpäeval truuks on riietumisstiilile ning kandis ülikonna asemel nahktagi.

Foto: Ilmar Saabas

Laine Randjärv, Ene Ergma ja Keit Pentus said esimese tööpäeva puhul ka kaunid lilleõied. 

Foto: Ilmar Saabas

Nädala ehk kõige draamatilisem hetk oli kindlasti Andrus Veerpalu pressikonverentsil, kus suusaliidul tuli tunnistada, et armastatud kahekordse olümpiavõitja Andrus Veerpalu organismist tuvastati 14. veebruaril 2011 rahvusvahelise antidopinguorganisatsiooni WADA poolt lubatud normist kõrgem tase. Veerpalu napp kolmelauseline avaldus jääb lähiajal arvatavasti Eesti spordimaastikul enimtsiteeritud lauseteks; Andrus Veerpalu oli sõnad endale igaks juhuks ka paberile kirjutanud. Videot pressikonverentsist täismahus näed DelfiTV-st!

Foto: Andres Putting


Foto: Andres Putting


Pingeline pressikonverents oli ka emotsionaalselt kurnav ning Veerpalu lahkus pressikonverentsilt peaagu, et pisarais.

Foto: Andres Putting


Foto: Andres Putting


Veerpalu toetajad organiseerisid pühapäeval teotuskogunemiseid nii Tartus kui Tallinnas.

Foto: Andres Putting

Muud spordisündmused jäid sel nädalal Veerpalu dopinguteemade varju. Võrkpallis algasid sellel nädalal aga finaalseeria mängud.

Foto: Andres Putting

Saabuv kevad tuletab daamidele meelde vajadust garderoobi värskendada. Saku Suurhallis korraldatud suur rõivaste odavmüük meelitas suurhalli paksult rahvast täis. 

Foto: Andres Putting

Kuid veel enne kui lumi lõplikult läheb, tasub jälgida Eesti rannajoont, sest kevadised rüsijää hunnikud pakuvad tõelist silmailmu. Saaremaal kogunesid hiigelhunnikud seekord hoopis Kuivastu sadamasse – nii võimsaid jäämägesid kohalike sõnul ei ole seal varem olnud. 

Foto: DELFI

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.