12 riiki arutasid kaitsevalmiduse säilitamist ja sõjaliste operatsioonide jätkamist kriisi ajal

 (5)
Kristjan Prikk
Kristjan PrikkFoto: Raido Vint

Kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk arutas täna Prantsusmaa algatusel toimunud telefonikonverentsil 11 Euroopa riigi kolleegiga kaitsevalmiduse säilitamise ja sõjaliste operatsioonidega seotud küsimusi, teatas kaitseministeerium.

„Relvajõududel on olemas märkimisväärne kogemus kuidas erinevate enda üksustes esinevate haiguspuhangutega sisemiselt toime tulla. Peame võtma tarvitusele kõik meetmed, et praegune kõiki Euroopa riike dramaatiliselt puudutav epideemia ei mõjutaks meie kaitsevalmidust nii iseseisva kaitsevõime aspektist kui ka sõjalistel operatsioonidel, kus osaleme koos liitlastega,“ ütles Prikk.

Prantsusmaa kaitseminister Florence Parly initsiatiivil Euroopa kaitsevalmiduse algatuse (EI2) formaadis toimunud telefonikõnel tõid liitlased välja hetkel relvajõududes COVID-19 viiruse puhanguga seoses kasutusele võetud meetmed, arutasid riikide relvajõudude võimalusi toetada tsiviilühiskonda ning täiendavate meetmete kasutusele võtmist rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel.

„Viirusepuhang ei mõjuta hetkel meie kaitsevalmidust ei Eestis ega sõjalistel operatsioonidel, kus kaitseväe üksused osalevad,“ lisas Prikk, kelle sõnul oluline, et lisaks NATO-s ja Euroopa Liidus säiliks riikidevaheline tihe suhtlus ja koordinatsioon kriisi ajal ka teistes koostööformaatides.

Prantsusmaa Euroopa kaitsevalmiduse algatusega on liitunud Eesti, Ühendkuningriik, Saksamaa, Taani, Itaalia, Holland, Hispaania, Portugal, Belgia, Soome, Norra ja Rootsi.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Küsitlus #118543