100 SEKUNDIT: Venemaa lennuk rikkus Eesti õhupiiri; pärast masu hoogustunud ääremaastumine on muutnud Tallinna-välise kinnisvara väärtusetuks


Mida tõi Eesti ja maailma uudistesse teisipäev, 1. november? Vaata Delfi TV kokkuvõtet!

An-148 lennuk. Foto on illustreeriv.Foto: AFP/Scanix

Kuues kord tänavu: Venemaa lennuk rikkus Eesti õhupiiri (87)

Täna kell 9.33 sisenes ilma loata Eesti õhuruumi Vaindloo saare piirkonnas Venemaa Föderatsiooni piirivalve lennuk An-148.

Delfi 01.11.2016
Tallinnasse ja pealinna lähiümbrusse tuleb inimesi juurde, mistõttu püsib kõrgena ka kohaliku kinnisvara hind.
Tallinnasse ja pealinna lähiümbrusse tuleb inimesi juurde, mistõttu püsib kõrgena ka kohaliku kinnisvara hind.Foto: Tiit Blaat

Pärast masu hoogustunud ääremaastumine on muutnud Tallinna-välise kinnisvara väärtusetuks (263)

Tallinnas, Tartus ja nende lähivaldades on kinnisvara hind jõudnud tagasi buumiaegsele tasemele. Mujal Eestis pole lootustki buumi ajal ostetud kinnisvara eest kunagi makstud hinda tagasi saada. Sunnismaisus süvendab ääremaastumist ja takistab ettevõtluse arengut.

Paber EPL 01.11.2016
Liiklusõnnetus Laagna teel
Liiklusõnnetus Laagna teelFoto: Veiko Vares

FOTOD SÜNDMUSKOHALT: Laagna teel hukkus sõiduauto ja bussi kokkupõrkes 20-aastane juhtimisõiguseta noormees (20)

Täna kella 5.45 paiku juhtus Tallinnas Rahu teel liiklusõnnetus, kus reisibuss põrkas kokku sõiduautoga Toyota. Autojuht, 20-aastane juhtimisõiguseta noormees, suri saadud vigastustesse sündmuskohal.

Delfi 01.11.2016
Lumetorm linnas
Lumetorm linnasFoto: Andres Putting

Täna saabub lumine sügistorm: tõuseb tormituul, sajab lund ja lörtsi ning hakkab tuiskama (90)

Riigi ilmateenistus hoiatab, et täna päeval hakkab Eestis tugevnema kagutuul, mis saartel puhub kuni 20 m/s ja merel puhanguti kuni 23 m/s. Ühtlasi hakkab sadama lund ja lörtsi ja öösel suisa tuiskama, nii et liikluses tuleb olla äärmiselt ettevaatlik.

Ilmateade 01.11.2016
Zenith Capital Managementi partner Kristel Meos aitab rikastel klientidel rahaasju ajada. Elamislubade skandaali ajal oli tema korterisse ja majja sisse kirjutatud mitu miljonäri.
Zenith Capital Managementi partner Kristel Meos aitab rikastel klientidel rahaasju ajada. Elamislubade skandaali ajal oli tema korterisse ja majja sisse kirjutatud mitu miljonäri.Foto: Rauno Volmar

Venemaa rikkad on oma rahaasjad andnud Eesti firma korraldada (31)

Vene ärimeestele on kinnisvara sobiv investeering, emotsionaalselt on aga huvitav Eesti idufirmade lugu.

Ärileht 01.11.2016
Juba enne lihaauto tulekut ootas järjekorras 13 inimest. Terve turupäeva voorib inimesi pidevalt sisse ja välja.
Juba enne lihaauto tulekut ootas järjekorras 13 inimest. Terve turupäeva voorib inimesi pidevalt sisse ja välja.Foto: Viktor Tund

Ettevõtlikud Läti talunikud vallutavad ebaseaduslikult Lõuna-Eesti lihaturgu (168)

Läti perefirma populaarne lihaauto teeb juba kaks aastat kaks korda nädalas Lõuna-Eestis kaubatiire, kuid ettevõttel pole vajalikke lube ja makse ei tasuta.

Ärileht 01.11.2016
Foto: Madis Veltman

FOTOD: Eesti Laul 2017 tähtaeg kukkus täna kell 15! Vaata, milline muusikute sagin vallutas ETV valvelaua (21)

Täna kell 15 kukkus tähtaeg Eesti Laul 2017 osalevatele lauludele. Publik oli telemaja valvelauas valmis, et kajastada alati omaette meediasündmuseks kujunevat muusikute viimase hetke sagimist. Vaata, milline muusikute sagin ETV valvelaua vallutas!

Kroonika 01.11.2016
Herkel, Simson, Helme
Herkel, Simson, HelmeFoto: Kollaaž

Opositsioon asub peaminister Taavi Rõivase umbusaldamiseks allkirju koguma (183)

Sotsiaaldemokraadi Urve Palo ja IRL-i esimehe Margus Tsahkna kriitika Reformierakonna suunal on vesi parlamendi opositsioonierakondade esimeeste veskile, kes asuvad koguma allkirju peaminister Taavi Rõivase umbusaldamise algatamiseks riigikogus.

Delfi 01.11.2016
Foto: Raivo Tasso

Eesti kaldal peeti kinni kalipso ja lestadega Venemaa kodanik (83)

Eile märkas Narva kordoni seiresüsteemide vaatleja kahtlast tegevust Eesti-poolsel kaldal. Sündmuskohale suundunud patrull pidas kinni 1960. aastal sündinud Venemaa kodaniku, kellel oli seljas kalipso ja jalas lestad.

Delfi 01.11.2016
Baltic Princess
Baltic PrincessFoto: Siim Lõvi

Parvlaeval Baltic Princess toimus kolme auto ahelkokkupõrge, üks inimene viidi haiglasse (31)

Rootsi registris oleva sõiduauto eakas juht ajas Soomes Turu sadamas rampi pidi laeva autotekile sõites segamini piduri- ja gaasipedaali, mille tõttu rammis teist Rootsi numbriga autot, mis omakorda paiskus vastu Eesti registris olevat kaubikut.

Delfi 01.11.2016
sotseks

EKSPERIMENT: Kui lihtne on võhivõõraid veenda, et ollakse vanad tuttavad? (26)

Ilmselt on kõigil, kes sotsiaalmeedias vähegi aktiivsed, imbunud sõbralisti nii mõnigi pooltuttav või tahes-tahtmata ka võhivõõrad. Ikka juhtub. Seekordses sotsiaaleksperimendis aga uurime, kuidas võiks sarnane olukord välja näha päriselus, kui tänaval jookseb sülle sind sõbra pähe teretav võõras.

Kroonika 01.11.2016