Link kopeeritud!

Reidi tee ehitustööd rongkäigulisi ei sega, pealtvaatajad suunatakse Russalka ristmikul ümber


Laulupeo rongkäigu teekond
Laulupeo rongkäigu teekondFoto: Graafika, Tallinna Kommunaalamet

Reidi tee ehitustööd ei sega laulu- ja tantsupeo rongkäigul peolisi, kuid pealtvaatajate tee eraldatakse Russalka ristmikul rongkäigu trassist aedadega.

Laulu- ja tantsupeo rongkäik kulgeb traditsioonilist teed pidi ja ümbersuunamisi Reidi tee ehitustööde tõttu ei toimu. Rongkäigu jaoks on Russalka ristmikule ehitatud lai koridor, mida mööda peolised lauluväljakule suunduvad.

Kui muidu saavad pealtvaatajad rongkäiguga tänava ääres kaasas käia, siis Russalka ristmiku juures on nende teekond aedadega piiratud. Tallinna kommunaalameti juhataja asetäitja Reio Vesialliku sõnul on pealtvaatajate tee suunatud ümber Russalka ja läbi Pirita tee äärse Kadrioru pargi ala.

“Pealtvaatajad on rongkäigust eemal, aga saavad paralleelselt [rongkäiguga] liikuda,” selgitas Vesiallik.

Rongkäiku ei segaks ka halb ilm, sest vihmavee äravoolu jaoks on ehitatud restkaevud. Lisaks on tee lauluväljakuni asfalteeritud, mis takistab muda teket.

“Liigutakse kõvakattega pinna peal, et laulu- ja tantsupeolistel ei oleks jalad porised,” kinnitas Vesiallik.

Laulu- ja Tantsupeo SA palub kõigil rongkäigul osalejatel järgida korraldajate juhiseid, et võimalikke arusaamatusi vältida. Rongkäik toimub 6. juulil ning algab Vabaduse väljakult ja kulgeb piki Pärnu ja Narva maanteed lauluväljakule.