Huawei tõi turule võimsa 48MP kaameraga P30 Lite nutitelefoni


Huawei tõi turule võimsa 48MP kaameraga P30 Lite nutitelefoni
Huawei

Huawei esitles märtsis edukalt turule tulnud uute lipulaevade P30 ja P30 Pro uut võimsat väikevenda P30 Lite, mis on varustatud tipptasemel 48-megapikslise kaameramooduliga, võimaldades fotograafiaentusiastidel teha erakordse sügavuse ja selgusega pilte. P30 Lite kasutab nutikat CMOS andurit ning sel on 48 miljonit efektiivset pikslit.

P30 Lite anduri kõige märkimisväärsem omadus peitub selle Quad Bayer värvifiltrimaatriksis. Klassikalised Bayer mustrid hajutavad RGB (Red-Green-Blue) värve üle kogu pildi (1/2 rohelist, 1/4 punast ja 1/4 sinist) mosaiigina, nii et iga värvi ümbritseb igas suunas kaks teist värvi. Quad Bayer maatriks paigutab värvid aga ümber nelja ristkülikukujulisse gruppi (2 rohelist, 1 punane ja 1 sinine), võimaldades anduril saavutada samaaegselt nii optimaalselt kõrge resolutsiooni kui vähese valgusega jõudluse, kaotades viivituse HDR-fotode “lühikese” ja “pika” särituse vahel.

P30 Lite nutitelefoniga pilte tehes saab iga piksel Quad Bayer paigutuse abil arvutada ümbritseva värvi tõhustatud täpsusega. Seejärel töötlevad pikslid iseseisvalt signaali ja muudavad vastavalt struktuuri, mille tulemuseks on 48-megapiksline jäädvustus. Igaüks neist 48 miljonist fotoretseptorist kuvab ja ekspordib andmeid iseseisvalt, vajamata selleks eraldi tarkvara.

P30 Lite’i anduriga saavutatud pildistamise efekt ületab algoritmide loodu. Pilte, mis on tehtud P30 Lite nutitelefoniga, võib printida 2,8 m x 2,1 m HD plakatitena, mille resolutsioon on 72 punkti tolli kohta (dpi). Lisaks tagab riistvarakeskne protsess kiirema andmetöötluse võrreldes teiste nutitelefoni kaameratega, mis põhinevad peamiselt tarkvara algoritmidele.

P30 Lite kasutab 1/2-tollist andurit, mis tagab valgusele tunduvalt parema sissepääsu ja mis võimaldab teha tõeliselt meisterlikke ööfotosid. Lisandunud pikslid koos vastava Huawei neli-ühes-tehnoloogiaga annavad üliterava pildi. Huawei ainulaadne öörežiim võimaldab teha katkematuid kuni kuus sekundit kestvaid säritusi, et jäädvustada ilmekaid, kristallselgeid öövõtteid.

P30 Lite nutitelefoni täiustatud öörežiim kasutab kaadri/pildiotsija oluliste omaduste, sealhulgas objektide kuju ja servade tuvastamiseks tehisintellekti. See funktsioon püüab kinni kõik säriajal tehtud fotod enne kvaliteedi alusel filtreerimist ja tehisintellekti kasutamist, tasakaalustades käe värisemisest tuleneva hägususe. Tohutu pildihulk asetatakse seejärel üksteisele ja tasakaalustatakse optimaalse heleduse säilitamiseks automaatselt.

Kuula ka Delfi Tasku podcast'e "Huawei tõmbas kübarast välja superkaamera ja pani sellele helistamise funktsiooni külge" ja "Kuidas saada veendunud Apple'i kasutaja Androidi kasutama? Anna talle hea telefon!".