Viis aastat tagasi peetud Euroopa Parlamendi valimistel oli samal ajal jaoskondades hääletanud 27 092 inimest ning e-hääli oli antud kella 20-se seisuga 60 044. Kokku oli valiku langetanud 9,7% valijatest. Paari kuu eest toimunud Riigikogu valimistel oli viienda päeva õhtuks 189 532 valijat, mis moodustas 21,5% valijate üldarvust.

Eelhääletamine jaoskondades kestab kolmapäeva õhtuni, sel ajal on avatud kõik 444 valimisjaoskonda. Hääletada saab iga päev kell 12 – 20. Igas omavalitsuses on vähemalt üks jaoskond, kes korraldab ka väljaspool elukohta hääletamist. Jaoskondade kohta leiab lisainfot kaardirakenduselt valimised.rahvastikuregister.ee. Samuti jätkub e-hääletamine aadressil www.valimised.ee ööpäevaringselt kuni 22. mai kella 18-ni.

Soovi korral võib interneti teel antud häält muuta, hääletades uuesti e-hääletamise ajal või eelhääletamise päevadel valimisjaoskonnas. Valimispäeval, 26. mail häält muuta ei saa ning hääletada saab vaid elukohajärgses valimisjaoskonnas.

Valima minnes tuleb kaasa võtta fotoga isikut tõendav dokument, näiteks ID-kaart, pass või juhiluba. Valijakaarti kaasa võtma ei pea.

Euroopa Parlamendi valimistel saavad hääletada Eesti kodanikud ja siin alaliselt elavad ning hääletamiseks soovi avaldanud teiste Euroopa Liidu riikide kodanikud. Üle kogu Eesti on üks ringkond, mis tähendab, et valida saab kõigi 66 kandidaadi vahel.

Lähemalt saab osalusaktiivsust vaadata siit.

Valimisaktiivsus on kuus päeva enne valimispäeva võrdväärne 2009. aasta eelhääletuse lõpuga.

E-hääletamine on varasemast populaarsem. E-hääli on antud 10,7% valimisõiguslikest inimestest. Aastal 2014 oli kuus päeva enne valimispäeva e-hääli andnud 6,66%, aastal 2009 3,9%, mis näitab e-hääletuse populaarsuse kasvu.