MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 33,9%, konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 20,2% ja Keskerakonda 17% valimisõiguslikest kodanikest.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (12,6%), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (7,2%) ning Isamaa (6%). Parlamendiväline Eesti 200 on märtsi algusest alates oma toetusest kaotanud 7,1 protsenti.

Kokku toetab koalitsioonierakondi 50,9% ja opositsioonierakondi 33,4% vastajatest. Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 26. aprillist 23. maini ning kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid