MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 33,5%, konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 20,9% ja Keskerakonda 16,8% valimisõiguslikest kodanikest.

Kui Reformierakonna ja EKRE toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud, siis Keskerakonna toetus langes nädalaga protsendi võrra.

Esikolmikule järgnevad parlamendiväline Eesti 200 (13%), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (7,3%) ning Isamaa (5,7%). Sotside toetus on viimase kuu aja jooksul vähehaaval tõusnud, olles nüüd 1,4% kõrgem kui neli nädalat tagasi.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 50,3% ja opositsioonierakondi 33,9% vastajatest. Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 19. aprillist 16. maini, mil kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.