Kas juht peaks teadma vastuseid kõikidele küsimustele? Loomulikult mitte. Kuidas treenida personali või valida uut töötajat, on ilmselgelt teadmised, mis peavad juhil olemas olema. Mis aga puutub näiteks rahastamisse või laenudesse, sellega saavad juhti aidata teised professionaalid.

Laenufirmasid on üpris palju ja parima valimine võib tunduda keeruline. Vippi on üks firmadest, mis annab välja laene ilma suure paberimajanduseta. Kui soovite laenu ettevõtte jaoks, siis konsulteerib Vippi teid sellel teemal kindlasti. Siin artiklis uurime aga hea juhi omadusi ja jagame näpunäiteid paremaks juhiks saamiseks.

Kes on liider?

Lihtsad vastused küsimusele „Kes on liider?” kõlavad nii:

  • Liider on keegi, kes sütitab järgijates kirge ja motivatsiooni.
  • Liider on keegi, kellel on visioon ja sammud selle elluviimiseks.
  • Liider on keegi, kes toetab oma meeskonda ja tagab neile kõik vajaliku eesmärkide saavutamiseks.

Liidriks võib pidada igaüht, kellel on üks neist omadustest, kuid heal liidril on kõik kolm.

Tõhusal juhil on visioon, mis on kooskõlas ettevõtte põhiväärtustega, ja ta mõistab, mida on meeskonnal eesmärkide saavutamiseks vaja. Ta inspireerib, juhib ja toetab oma meeskonda loovalt ja enesekindlalt ühise visiooni nimel töötama.

Juht annab oma meeskonnaliikmetele võimaluse rakendada neile ainulaadseid oskusi ja teadmisi ning tegutseda iseseisvalt. Ta inspireerib ja motiveerib oma meeskonda säilitama pikaajalist edu ja põnevust eesmärkide saavutamise osas.

Millised on hea juhi kõige levinumad omadused?

Liidrid on julged, kuid ei jäta kunagi oma meeskondi maha. Hoides visiooni ja tuge tasakaalus, annavad nad meeskonnaliikmetele võimaluse ühiseid eesmärke saavutada. Juhtumisstiile on küll erinevaid, kuid on siiski mõned omadused, mis on kõikidel headel juhtidel ühised.

Eesmärk. Ilma eesmärgita on meeskonnaliikmeid raske motiveerida. Juhid annavad inimestele võimaluse näha konkreetsete eesmärkide taga kavatsust. Igapäevase protsessi sihipärasemaks muutmine aitab säilitada meeskonna motivatsiooni ja suurendada isiklikku panust suurematesse eesmärkidesse.

Motivatsioon. Juhid on suurepärased motivaatorid ja loovad väärtuspõhiseid eesmärke, nii et meeskonnaliikmed tunnevad end isiklikult inspireerituna ettevõtte visiooni nimel töötama. Koos järjepideva teavitustööga annavad juhid oma meeskonnaliikmetele võimaluse töötada ühise eesmärgi nimel kirglikult, ületades takistusi.

Empaatia. Juhid tunnevad oma meeskonnaliikmetele kaasa. Nii inspireerivad nad inimesi panustama ühise eesmärgi nimel. Kuulates ja jagades tunnustust oma tiimiliikmetele, kinnitavad nad töötajatele, et neid väärtustatakse. Kui juhid seavad esikohale empaatia ja hindavad oma meeskonnaliikmete jõupingutusi, mõistavad töötajad paremini nende visiooni ja osakavad tegutseda selle saavutamise nimel. Lisaks, kui juhid on võimelised end meeskonnaliikmete olukorda seadma, aitab see neil lahendada kriitilisi probleeme ja lahendusi pakkuda.

Loovus. Vana kooli juhid võivad tunda kalduvust status quo juurde jääda. Tõeliselt head liidrid võtavad aga ette julgeid uuendusi ega muretse paadi kõigutamise pärast. Selle asemel, et olla mures käsuliini pärast, julgustavad nad oma töötajaid küsima: „Miks?” Uued lähenemised ja mõttemustrid on nende jaoks alati teretulnud, sest aitavad näha suuremat pilti.

Kõrge visiooniga juhid võtavad omaks uued kontseptualiseerimise ja strateegia kujundamise viisid. Pikaajaliste eesmärkide ja edu saavutamine on alati võimalik, kui appi võtta uuenduslikud ja tõhusad lahendused.

Meeskonna visioon. Kuigi ettevõtte üldine visioon võib alata selle juhtidest, ei tähenda see midagi, kui see ei kõneta meeskonnaliikmeid.

Meeskonnaliikmete väärtuste ja individuaalsete eesmärkide uurimine aitab juhtidel pikaajalisi eesmärke saavutada töötajat motiveerivate ja rahuldust pakkuvate saavutuste kaudu.

Kui tiim jagab oma juhi nägemust ja väärtusi, saavad nad innustust oma eesmärkide nimel rohkem vaeva näha.

Kui juhid loovad keskkonna, kus tagasiside pole mitte ainult kasulik, vaid ka kõrgelt hinnatud, inspireerivad nad meeskonnaliikmeid oma mõtteid avaldama ja parimaid ideid lauale tooma. See võib kaasa tuua suurema innovatsiooni ja pikaajalise edu.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid