Tehnoloogiaeksperdi ja Huawei koolitusjuhi Jekaterina Mishina sõnul on nutikella vastupidavus seotud nii selle sisulise tehnilise poole kui ka välise kesta ehk korpuse ja rihmaga, sest kui need ei pea vastu, ei saa ka sensorid käe pealt vajalikke andmeid lugeda.

“Paljud kasutajad ehk ei tea ega oska arvestadagi, kui palju mõjutavad nutikella andmelugemistäpsust ja vastupidavust materjalid, millest seade on valmistatud,” tõdeb Mishina. Jooksjatele mõeldud uusimate kellamudelite puhul nagu Huawei Watch GT Runner on seetõttu võetud arvesse iga pisematki aspekti.

Palavatest plusskraadidest karge külmani

“Ekstreemsetes temperatuurides viibimine mõjub tehnoloogiaseadmete materjalile väga erinevalt,” märgib Mishina. “Sarnaselt näiteks telefoni sees olevale akule, mida külm võib kahjustada, või puutetundlikule ekraanile, mis võib päikese kätte ununedes üle kuumeneda, võivad ekstreemsed temperatuurid mõjutada ka nutikella korpust ja sensoreid või kellarihma. Näiteks plastikmaterjalide kasutuse puhul võivad need rabedaks muutuda ja pragunema hakata, tekivad praod ja rihm ei kinnitu enam nii tihedalt käele ning sensorid ei suuda enam nii täpselt tuvastada käe pealt tulevaid impulsse.”

Selleks, et joosta saaks ka Eestis südatalvel 20 miinuskraadiga või soojamaareisil olles isegi 45 plusskraadidega, on jooksjatele arendatud Huawei Watch GT Runner nutikellal vastupidav silikoonist kellarihm ning kella taga keraamiline korpus, mis on plastikuga võrreldes kordades vastupidavam.

“Silikoonist rihma puhul on eeliseks ka selle avad, mis lasevad sportimise puhul käele õhku ligi ega lase niiskusel koguneda käe ja kella vahele. Nii suudab kell lugeda kuiva käe pealt andmeid täpsemalt ja anda parema ülevaate nii jooksu tulemustest kui ka soovitusi treeningkava kohandamiseks ja taastumiseks,” kirjeldab Mishina.

Jookse kasvõi vihma käes

Tänu Huawei Watch GT Runner nutikella sisse ehitatud kõrgusbaromeetrile saab kasutaja soovi korral koheselt oma randmelt teada, millal võib õhurõhk järsult muutuda, sest kell saadab enne ilmastikutingimuste järsku muutust hoiatuse. Kui aga jooksutrenn jääb siiski kehva ilmaga samale ajale, ei lõpeta kell oma tööd, vaid mõõdab nii tulemusi kui toimib ka muus osas edasi täpselt samamoodi nagu muidu.

“Huawei Watch GT Runneri mudel on veekindel ja toimib ka vihmase ilma korral ning seda mitmel moel - näiteks, kui kella ekraan on kasutamiseks siiski liiga märg või libe, saab juhtida kella menüüd pöörleva krooni abil, mille sakid haakuvad hästi ja aitavad sel juhul hädast välja,” kirjeldab Mishina.

Samuti toimivad erinevate ilmastikutingimuste korral jätkuvalt ka nutikella võimsad monitoorimissüsteemid. “Jooksjale on esmatähtis oma asukoha positsioneerimise ning jooksutrajektoori salvestamise täpsus - olenemata sellest, kas liigutakse maastikul ja mägedes või staadioni mitmerajalisel jooksuringil. Seetõttu kasutataksegi uues kellas asukoha määramiseks viit peamist satelliitsüsteemi,” selgitas Mishina ja lisas, et satelliitsüsteemide signaale vastuvõtvad antennid on paigaldatud uue mudeli korpuse allosa asemel hoopis selle äärtesse ja nii tagavad need iga ilmaga info täpse edastamise. Nii on kindel, et ka paduvihma korral aitab kell kodutee üles leida!

Jaga
Kommentaarid