Olenemata sellest, kas oled algaja jooksja või kogenud spordientusiast, tekib varem või hiljem küsimus, kuidas oma treeninguid tulemuslikumalt läbi viia. Et jooksutahet jätkuks kauemaks, tasub endale seada treeningute eesmärk.
Huawei Watch GT Runner kaalub kõigest 38,5 grammi.

Paljude sporditreenerite sõnul on seatud eesmärki kõige lihtsam jälgida näiteks oma igapäevaselt kasutatava nutikella abil, mis aitab jooksmisel monitoorida nii distantsi, aega kui ka pulssi. Vaata, mille alusel soetada endale selline hea abimees jooksmiseks!

Täpsed jälgimissüsteemid on nutikella võtmeomadusteks

Ülitäpne positsioneerimine ja terviseandmete lugemine on ühed olulisimad kriteeriumid jooksuhuvilisele, kes otsib endale nutikella. Lisaks tänavatel ja spordiväljakutel treenimisele saavad jooksjad treenida ka parkides, metsades ja mägedes, mistõttu on nutikella GPS-i asukoha määramise täpsus ülimalt oluline. Näiteks jooksusõpradele mõeldud Huawei Watch GT Runner nutikella puhul kasutatakse jooksja asukoha määramiseks kokku viit peamist satelliitsüsteemi: GPS, Beidou, GLONASS, Galileo ja QZSS. Signaali vastuvõtvad sensorid, mis varem asusid kella all, on aga viidud korpuse äärtesse, et täpsus ja info vastuvõtmine oleksid veelgi paremad ning et iga samm ja sekund läheksid arvesse ülitäpselt.

Teine oluline näitaja peale asukoha on pulss - jooksma minnes tuleks välja selgitada enda optimaalne jooksupulss ning siis selle alusel treenida, kuna kõrge pulsiga jooksmine väsitab kiiremini. Näiteks Huawei jooksukella puhul on pööratud rohkelt tähelepanu just südamerütmi jälgimise süsteemile, et jooksmise ajal käe liigutamine edasi-tagasi ei segaks pulsi monitoorimist ning annaks endiselt täpse tulemuse.

Mugavus ennekõike

Nutikella puhul on eriti oluline selle kasutus- ja kandmismugavus. Mida kergema kaaluga kell, seda vähem see jooksu ajal käe peal liigub, tagades veelgi täpsemad andmed. Uusimad jooksukellad turul on aga lausa sulgkerged - Huawei Watch GT Runner kaalub kõigest 38,5 grammi.

Lisaks on Huawei kellal antibakteriaalne silikoonist kellarihm, mille õhuavad aitavad higistamise vastu, muutes randmel oleva trennikaaslase eriti nahasõbralikuks. Ka kella tagumine korpus, mis asetseb naha vastas, on valmistatud keraamikast, tagades selle, et materjal ei tekitaks randmele allergiat ega punetust.

Teadlik sportimine aitab jõuda oma treeningutes järgmisele tasemele

Uuringute kohaselt jätavad inimesed jooksmise pooleli kahel peamisel põhjusel: liiga jäik treeningplaan või füüsilise vormi langus pärast väikese pausi tekkimist jooksude vahel. Õnneks suudavad täna liikumisaktiivsust monitoorivad kellad koostada kasutajale tema füsioloogiliste andmete põhjal isikupärastatud treeningplaani, mille alusel oma eesmärke täita.

Näiteks Huawei Watch GT Runner kella intelligentne treeningkava võtab arvesse kasutaja füüsilist vormi ja keha tagasisidet, et siis nende näitajate alusel kohandada automaatselt treeningplaani ja tagada kava sobivus ning suurem rõõmutunne pärast trenni. Pole tähtis, kas tegemist on algtaseme jooksja, edasijõudnud või eliitjooksjaga - kell annab vastavalt igale tasemele üha spetsiifilisemat tagasisidet ja soovitusi treeningu ning taastumise osas.

Paljudel täna turul olevatel nutikelladel on mitukümmend või isegi rohkem kui 100 erinevat füüsilise aktiivsuse funktsiooni, mille hulgast saab spordisõber valida enda vajadustele vastava režiimi treeningu jaoks. Kaasaegsemad kellad pakuvad oma valikus isegi selliseid režiime nagu kalastamine või noolemäng.

Vastupidav kaaslane kogu päevaks

Et tänapäeva kiire elustiiliga sammu pidada, on nutikellad varustatud rikkalike funktsioonidega ja pakuvad lisaks liikumise monitoorimisele ka helistamise, sõnumite saatmise, teadete jälgimise või muusika kuulamise võimalusi kogu päeva vältel.
Huawei Watch GT Runner jooksukell peab nutikas režiimis vastu lausa 2 nädalat
Siinkohal muutub oluliseks just nutikella vastupidavus ning aku kestvus, et seadet saaks kanda nii treeningute, töökoosolekute kui ka soovi korral magamise ajal une monitoorimiseks. Huawei Watch GT Runner jooksukell peab nutikas režiimis vastu lausa 2 nädalat ning ka intensiivsema kasutamise korral on laadimiskordade vahe 8 päeva, võimaldades seda siis teha kiirelt, mugavalt ja soovi korral juhtmevabalt.

Seega hoolimata asjaolust, et jooksmine ei nõua erilist spordivarustust peale sobivate jooksujalanõude, aitab mõni täiendav nutikas abivahend, nagu jooksjatele mõeldud nutikell, muuta treenimise mugavamaks ja nauditavamaks, et ühe korra asemel tekiks pikem sportimisharjumus.

Jaga
Kommentaarid