Pärast õhuhäire väljakuulutamist kõlasid Lvivis mitu võimsat plahvatust. Lvivi linnapea kinnitas õhurünnakut, vahendas uudisteagentuur UNIAN.

Krister Parise sõnutsi toimusid maapinnal plahvatused umbkaudu 5 minutit peale sireeni algust.

"Aknast näeme, kuidas suitsupilved tõusevad. Umbes 15 minuti pärast oli suitsulõhn," kirjeldas kogetut samuti Lvivis viibiv Roman Starapopov.

Ka Paris märkis, et linnas oli peale rünnakut korralik suitsuhais. "Linnas tõuseb suitsu veel mitmel pool," märkis ta mõnda aega peale rünnakut.

Paris täheldas, et tegemist peaks olema sõja algusest esimeste rünnakutega Lvivi vastu.

"Varem on saanud pihta üksnes Lvivi lähedased baasid. Kohalikud ajakirjanikud usuvad, et Venemaa püüdis nõnda saata sõnumit USA presidendile Joe Bidenile, kes on praegu visiidil Euroopas. Ametlikel teadetel on plahvatustes saanud viga vähemalt viis inimest," andis Paris kiire ülevaate. "Kohalik ekspert, kellega parasjagu intervjuud tegin, kinnitas, et Venemaa suudab Lvivi rünnata üksnes merelt rakettidega. „Lennukitel on siia keeruline jõuda,“ viitas ta Ukraina õhukaitse senistele saavutustele."

Keldritrepp, millel EPL korrespondendid õhuhäire lõppemist ootavad.

Tänasest hakkas Ukrainas kehtima seadus, mille kohaselt pole lubatud pommitamise tagajärgi ei filmida ega nende asukohast teada anda.

Parise hinnangul on linnaelanikud suhtunud kõigesse rahulikult.

"Õhuhäire ametlikult kestab ning kaitseministeerium soovitab püsida kodudes, kuna on karta rünnakute kordumist. Liiklus kulgeb rahulikult ja vaid aeg-ajalt tuleb vastu mõni tuletõrjemasin. Tänavad on inimesi täis," märkis ta.

Ta tõdes, et igapäevast elu õhurünnakud siiski segavad - EPL korrespondendid lootsid saada õhtusööki, kuid peavad hetkel ootama keldritrepil, kuni kuulutatakse välja õhuhäire lõpp. Samal ajal näitavad õhuhäire äpid telefonis, et rünnakuhoiatus on antud paljudes kohtades üle riigi.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid