Advokaat Daniil Bermani sõnu vahendab sõltumatu portaal Meduza. Esialgu teatati, et Ovsjannikova viidi Moskva Ostankinski rajooni politseiosakonda. Politsei ütles aga tema olukorra kohta küsinud inimõiguslastele, et Ovsjannikova ei viibi osakonnas.

Otse-eetris meelt avaldanud Ovsjannikova viidi esmalt Ostankino telekeskuse turvaruumi, öösel viis politsei ta sealt ära, kuid tema praegune asukoht on teadmata.

Advokaat Berman kinnitas Meduzale, et täna hommikuks ei olnud advokaatidel õnnestunud Ovsjannikovat ühestki linna politseijaoskonnast leida.

Sündmused algasid eile, kui "Vremja" saatejuht Jekaterina Andrejeva rääkis parasjagu peaminister Mihhail Mišustini plaanidest, kuidas leevendada sanktsioonide mõju. Eetris hakkasid kõlama jooksusammud, diktori selja taha ilmus jaama toimetaja Marina Ovsjannikova, plakat käes. Plakatile oli inglise keeli kirjutatud "No War", lisaks venekeelne selgitus "Ei sõjale. Lõpetage sõda, ärge uskuge propagandat, nad siin valetavad teile. Venelased on sõja vastu". Oma põhisõnumi kandis julge ta ette ka suuliselt, hüüdes vene keeles: "Ei sõjale! Lõpetage sõda!"

Oma väljaastumist põhjendas Ovsjannikova Twitteris järgmiselt: "Ukrainas toimuv on kuritegu ja Venemaa on agressor. Vastutus selle agressiooni ees lasub ühel mehel: Vladimir Putinil. Mu isa on ukrainlane, ema on venelane, nad ei olnud kunagi vaenlased. See kaelakee näitab, et Venemaa peab lõpetama selle vennatapusõja. Kahjuks olen viimased aastad töötanud Esimeses Kanalis [Pervõi Kanal] ja teinud seal Kremli propagandat. Mul on selle pärast häbi, et ma lasin inimestel tele-eetris valetada ja lubasin Venemaa inimesi zombistada. Me ei öelnud midagi 2014. aastal, kui see kõik algas. Me ei protestinud, kui Kreml mürgitas Navalnõi. Me vaatasime vaikselt seda ebainimlikku režiimi. Nüüd on kogu maailm meist eemaldunud. Ka kümme järeltulevat generatsiooni ei pese meilt maha seda vennatapusõda."

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid