„Vabaduse väljaku koroonaennetuspunktis pakume lisaks vaktsineerimisele ka PCR testi ja kiirtesti võimalust. Tänavu jaanuaris ja veebruaris on seal teenindanud kokku juba üle 32 500 inimese. Neist üle 7190 on soovinud vaktsineerida ning 24 450 on vajanud PCR testi, üle 2580 inimese on teinud antigeeni kiirtesti ja nõu on saanud 830 inimest,“ ütles Tallinna linnavalitsuse koroonaviiruse ennetusmeetmete koordinaator Ester Öpik. „Kuna nakatumise näitajad on jätkuvalt väga kõrged, jätkavad kõik linna koroonaennetuspunktid tööd ka peale pühi.“

Pühade eel ja ajal töötab kolm linna koroonaennetuspunkti, kus saab eelbroneeringuta teha nii esimest, teist kui ka tõhustusdoosi. Nõustamis- ja vaktsineerimispunktid Haabersti Rimis (Haabersti 1), Kristiine keskuses (Endla 45), Lindakivi kultuurikeskuses (Jaan Koorti 22) on argipäevadel avatud kell 12–19 ja nädalavahetustel kell 10–17. Nõustamis- ja vaktsineerimisteenus on tasuta.

Alates 25. veebruarist on iga päev kell 9–21 taas avatud ka Vabaduse väljaku nõustamis-, vaktsineerimis- ja testimispunkt. PCR testi tegemine Vabaduse väljaku testimispunktis on saatekirja alusel tasuta, ilma saatekirjata tuleb tasuda 44 eurot. PCR-testi proov võetakse kas ninaneelust või kurguloputusvedelikust.

Vabaduse väljakul ja Lindakivi kultuurikeskuses saab teha ka tasuta antigeeni kiirtesti. Jaanuaris ja veebruaris tehti kokku üle 4200 kiirtesti.

Eakatele ja liikumisraskusega inimestele mõeldud teenusena pakub Tallinn võimalust vaktsineerimisbrigaad koju kutsuda. Vaktsineerimisbrigaadi koju kutsumiseks saab helistada telefonil 677 8448, kõnesid võetakse vastu tööpäevadel 8–20 ja nädalavahetusel 9–17. Kodusvaktsineerimise brigaadid töötavad seitse päeva nädalas kell 9–18.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid