Et nutitelefon on igapäevaselt nii palju kasutuses, pole disaini aspekt pelgalt esteetika, vaid ka kasutusmugavuse küsimus. Nii võivadki mõned pisidetailid disainis mõjutada oluliselt erinevate nutitelefonide kasutamise kogemust ja mugavust.

Suurus loeb

Mida rohkem infot ekraanile kuvada saame, seda paremat ülevaadet näeme ja selle võrra lihtsamini saame teatud olukordades ka otsuseid langetada – kui tegemist on näiteks korraga paljude erinevate andmete kuvamisega. Samas võimaldab suur ekraan saada parema elamuskogemuse näiteks filmide vaatamisel või piltide tegemisel ja hilisemal sirvimisel.

Küll aga on teatud piirid, kust alates muutub nutitelefon liiga suureks, et seda näiteks taskusse pista või ühe käega käes hoida. Selleks on aga arendajad järgmisi samme astunud ning tulnud välja volditavate telefonidega, mis võimaldavad näiteks Huawei P50 Pocketi mudeli näitel saada 6,9-tollise ekraaniga maksimaalse kasutuskogemuse, kuid seejärel seadme kokku voltida ja taskusse pista – ilma et see liiga suur oleks või kuidagi kriimustada saaks. Ka siis jääb kokkuvolditud telefoni välimisel ekraanil näha peamine info näiteks helistaja, kellaaja, ilma või hoopis sissetulevate sõnumite kohta. Nii saab Huawei volditud telefoni kasutada avatuna mugavalt ühe käega e-kirju kirjutades või Messengeri ja WhatsAppi vestlusakendes suheldes, samas on aga telefoni ekraan piisavalt suur ja pikk, et kasutada seda nii Facebooki kui ka Instagrami sirvimiseks ja sisu nägemiseks kogu ekraani ulatuses.

Tegelik ekraan

Samuti on oluline panna tähele, kui suure osa telefoni suurusest võtab enda alla korpus koos kaamerate või sõrmejäljelugejaga ja kui palju jääb ruumi ekraanile. Seda tasub hinnata näiteks seadme kuvasuhte näitajate põhjal – mida suuremad on kuvasuhte numbrid, seda suurem on ka ekraanipilt. Näiteks kaamerat ja korpust ümbritseva keskpärases mõõdus uuepoolse telefoni kuvasuhe jääb üldjuhul 16 : 9 juurde, samas kui uusimatel mudelitel ümbritseb ka kaamerat ekraanipind ja sõrmejäljelugeja on peidetud seadmes mujale – nii võimaldab seade koguni kuvasuhet 21 : 9.

Eristuv välimus

Ekraaniga laua poole asetatud mitmete telefonide puhul on neid üldjuhul võimalik ära tunda vaid korpuse värvi või lisatud kaante järgi – sedavõrd vähe disainivalikut võimaldas telefonide valik siiani. Sel aastal on aga turgu üllatanud selgelt eristuva välimusega volditavad telefonid, mis torkavad silma nii rohkem kui ka vähem tehnoloogia vastu huvi tundjatele. Uued erineva disainiga mudelid pakuvad täiendavat eneseväljenduse võimalust, millega viidata oma isikupärale ja pälvida tähelepanu ka inimestelt, kes ei pruugi uusimate tehnoloogiatrendidega kursis olla. Lisaks isikupärasele väljanägemisele on uued klapiga telefonid, näiteks Huawei P50 Pocket, võrreldes varasemate mudelitega oluliselt nutikamalt kokkuvolditavad ja sealjuures ka vastupidavamad.

Seega ei tasu uue telefoni soetamisel selle välimusse sugugi ükskõikselt suhtuda, vaid arvestada, et tehnoloogiliste uuenduste kõrval on võimalus valida endale sobivaim ja mugavaim variant ka disaini seisukohalt.

Jaga
Kommentaarid