Häirekeskusele teatati 1. jaanuari õhtul suure hulga inimeste vahel toimunud konfliktist Saku vallas Männiku külas. Sündmuskohale reageerinud politseinikud selgitasid välja, et intsident toimus kahe erineva seltskonna vahel, kuid ühe osapoole liikmed olid jõudnud enne politsei saabumist autodega lahkuda.

Sündmuskohal viibinud seltskond oli negatiivselt meelestatud ja isikute ütlused olid vastukäivad. Kuna osa seltskonnast ei allunud politsei korraldustele, kasutati nende suhtes sundi. Pärast olukorra fikseerimist ja isikute tuvastamist inimesed vabastati. Politsei pidas sündmuskohalt lahkunud sõidukid Tallinnas erinevates asukohtades kinni ja tuvastas ka autodes viibinud isikud. Juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks alustati kriminaalmenetlust kehalise väärkohtlemise paragrahvi alusel.

„Politsei on sündmustele järgnenud nädalate jooksul teinud palju menetlustoiminguid, mille käigus on selgunud konfliktis osalejate roll. Tänaseks on teada, et 1. jaanuari õhtul toimunud intsident oli jätk sama päeva varahommikul toimunud füüsilisele konfliktile,“ rääkis Põhja prefektuuri isikuvastaste kuritegude talituse juht Hisko Vares.

Õhtuse konflikti käigus tekitas 41-aastane mees tervisekahjustusi ühele inimesele. Politseinikud pidasid mehe möödunud nädalal kinni. Prokuratuur taotles kohtult varem kriminaalkorras karistatud 41-aastase mehe vahistamist eeluurimise ajaks, sest tema puhul oli oht, et ta jätkab uute kuritegude toimepanemist. Kohus nõustus prokuratuuriga ja mees võeti esialgu kaheks kuuks vahi alla.

„Eesti vabariigis on üldkorrakaitseorganiks politsei, riiklikuks süüdistajaks prokuratuur ning õigust mõistab kohus. Ei ole aktsepteeritav, et mistahes konflikte minnakse lahendama üheksakümnendate omakohtu meetoditega,“ lisas Vares.