Täna kella 17.05 ajal sai häirekeskus teate raskest liiklusõnnetusest Järvamaal Korba külas Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa tee 78. kilomeetril.

Fotod sündmuspaigalt:

Lääne prefektuuri operatiivjuht Sven Janson ütles, et praegu teadaolevalt põrkasid seal kokku kaubik Mercedes Benz ja veoauto MAN. Janson täpsustas, et raskes liiklusõnnetuses osales kaks inimest, kellest üks oli veokijuht ja teine kaubiku juht. Kahjuks sai 57-aastane kaubikujuht sedavõrd raskelt viga, et tema elu ei õnnestunud enam päästa. Veokijuht sai kergemalt viga.

„Politseinikud tegid sündmuskohal esmased menetlustoimingud, mille pinnalt saame öelda, et praegu teadaolevalt kaldus Tartu suunas sõitnud Mercedese juht mingil põhjusel vastassuunda, kus põrkas kokku vastu liikunud veoautoga,“ kirjeldas operatiivjuht. Õnnetus juhtus teelõigul, kus suurim lubatud piirkiirus on 90 km/h.

Politsei selgitas, et mõlemal sõidukijuhil on juhtimisõigus ja sõidukite rehvid vastasid nõuetele. Veokijuht oli kaine, sõidukijuhi kainus selgitatakse ekspertiisis.

„Sündmuskohal töötanud politseinikud täheldasid, et ilma- ja teeolud ei olnud kiita. Sõidutee oli lumelörtsine ning parasjagu tuiskas lund juurdegi. Kas ja milline roll võis sel olla tänaõhtuse raske õnnetuse aset leidmisel, sellele peab vastuse andma ekspertiis. Praegu, mil temperatuur kõigub aga tihti ümber nulli ja teeolud on seetõttu väga muutlikud, ei tohi ettevaatlikkust, oma sõiduoskusi ja ohutu sõidukiiruse valimist kindlasti alahinnata,“ sõnas politseinik.

Liiklus maanteel oli raske avarii tõttu tugevalt häiritud, mistõttu tekkisid ka ummikud.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid