"Tänavu on kontsertlavastus ja presidendi kõne ilma pealtvaatajateta ning samuti jääb ära vabariigi aastapäeva vastuvõtt, kuna meie soov ja ka kohustus on kaitsta oma külalisi. Ühiskonda on hoiatatud koroonaviiruse hiidlaine saabumise eest, mille kohta näeme kasvava nakkuse levikust märke juba praegu. Loodetavasti jääb see viimaseks korraks, mil sarnaselt teistele riikidele peame viirusekriisi tõttu Eesti riigi sünnipäeva õhtut tähistama koduseinte vahel koos lähedastega,“ ütles presidendi kommunikatsiooninõunik Indrek Treufeldt.

Vabariigi aastapäeva eel tunnustatakse riiklike teenetemärkidega neid tublisid inimesi, kes on oma töö ja pühendumusega aidanud muuta Eesti elu paremaks, ning ka Eesti sõpru, kes on andnud panuse koostöö edendamisse, lisati presidendi kantseleist.

Presidendi kultuurinõunik Rasmus Puur sõnas, et kontsertlavastuse kontseptsiooni keskmes on eestlane kui küsiv inimene. "Küsimuste esitamine on meie elu lahutamatu osa, mis viib edasi näiteks nii teaduses kui ka aitab mõtestada maailma meie ümber ning iseend selles. Ja viimasel ajal näib küsimusi aina juurde tulevat. Kindlasti on lavastuses palju nii äratundmisrõõmu kui ka uut mõtteainet, seda saatmas suurepärane eesti muusika."

Loomingulise meeskonda kuuluvad lavastaja Jüri Nael, muusikaline juht Mihhail Gerts ja kunstnik Emer Värk. Kontserdi produtsent on Priit Mikk ja telerežissöör Ove Musting.

"ETV ülekanne sünnib ka sel aastal tihedas koostöös loomingulise meeskonnaga, et riigi sünnipäeva tähistamine oleks teleülekandes nauditav ja looks piduliku meeleolu igas vaatajas," kinnitas ERRi iseseisvuspäeva ülekannete peaprodutsent Hannela Lippus.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid