Erakonna esimehe Martin Helme sõnul on Eestit tabanud viimase paarikümne aasta rängim hinnatõus, mis ähvardab paisata vaesusesse kümned tuhanded seni endaga toime tulnud pered.

"Lisaks elanike sotsiaalmajanduslikule katastroofile toob elektri hinna tõus kaasa ettevõtete kulude järsu tõusu, mistõttu tegevuse lõpetavad ka paljud ettevõtted. See omakorda toob kaasa tööpuuduse kasvu, maksulaekumiste vähenemise ning riigi ja omavalitsuse abi vajavate inimeste hulga suurenemise," ütles Helme pressiteates.

Valitsusel on tema sõnul olnud viimastel kuudel võimalik astuda konkreetseid ja mõjusaid samme elektri hinna alandamiseks, aga seda pole tahetud teha. "Selle asemel pakutakse kosmeetilisi pseudolahendusi, tahetakse panna inimesed kerjama sotsiaalabi ja räägitakse eluvõõrast juttu sellest, kuidas tuleb hakata tarbimist piirama," selgitas Helme.

"Olukorras, kus reaalsusest irdunud valitsejatel puudub tahe kriisile lahendust otsida, pole rahval muud valikut, kui tänavatele meelt avaldama tulla," lisas ta.

Meeleavaldusel esitatakse valitsusele kolm nõudmist: lõpetada viivitamatult elektriga kauplemine börsil, kohe peatada CO2 kauplemissüsteemi kasutamine, kehtestada elektrile kui elanikkonna elutähtsa toimetuleku tagamiseks vajalikule kaubale hinnalagi.

"Kui valitsus tahaks, saaks elektri hinna praeguselt mitmesajalt kuni tuhandelt eurolt langetada umbes 30 euroni megavatt-tunni kohta," märkis endine rahandusminister Martin Helme.

EKRE esimees rõhutas partei pressiteates, et elektri hinna tõusul ei ole midagi pistmist turumajanduse, kapitalismi või lepingutest kinni pidamisega.

"Meie kõigi taskust kooritakse ilma ühegi tegeliku põhjuseta hiiglaslikke summasid, mis koondatakse väikese rühma ettevõtete ja inimeste kätte, aga mis peamine, suures osas just valitsuse kätte. Meil toimub vaeste puruvaeseks tegemine ja keskklassi vaesteks tegemine. Meil toimub majanduse totaalne riigistamine tehislikult tekitatud energiakriisi nime all," kinnitas ta.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid