Enim muutus nädalaga edetabelis teisel kohal oleva EKRE toetus, mis tõusis ühe protsendi võrra. Keskerakonna toetus nädalaga ei muutunud.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 25,7%, konservatiivset rahvaerakonda 21,6% ja Keskerakonda 20,3% valimisõiguslikest kodanikest.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (15,3%), Isamaa (7,2%) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (7,2%). Isamaa toetus on viimase kolme nädala jooksul langenud 1,1 protsendi võrra ning on nüüd võrdne sotside toetusega.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 46% ja opositsioonierakondi 36% vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 7. detsembrist 10. jaanuarini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid