Keskkriminaalpolitsei pidas eile kinni endise siseministri ja Keskerakonna liikme, praeguse Reformierakonna liikme Ain Seppiku ning tema kaks poega, Siim ja Sulev Seppiku. Kolmikut kahtlustatakse altkäemaksu andmises.

“Ei kommenteeri,” ütles Ain Seppiku poeg Sulev Seppik. “Ma ei tea mitte midagi. Ei taha rääkida,” lisas mees. Eksminister Ain Seppikut ei ole Delfil seni tabada õnnestunud.

Politsei kinnitas, et teisipäeval pidas keskkriminaalpolitsei kinni Ain, Siim ja Sulev Seppiku, keda kahtlustatakse altkäemaksu andmises. Kolmikule lisaks peeti kinni ka 56-aastane mees, eesnimega Indrek, kellele esitati altkäemaksu vahendamise kahtlustus.

Kahtlustuse järgi lubati altkäemaksu enam kui 100 000 eurot, millest 25 000 kanti ka juba üle.

Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo juht Leho Lauri sõnul viitavad kriminaalmenetluses seni kogutud andmed, et kahtlustatavad soovisid altkäemaksu kaudu saavutada pankrotimenetluses neile soodsat lõpplahendit ning välistada hagide esitamine nende endi vastu. „Ei saa aktsepteerida olukorda, kus keegi pääseb vastutusest, sest on omale eelispositsiooni ostnud. Politsei uurib altkäemaksuga seotud vihjeid ja kuritegusid tõsiselt, et anda selge signaal, et ebaausatel võtetel ei ole Eestis kohta ning kutsume üles altkäemaksu pakkumisest või küsimisest teavitama,“ ütles Laur.

Riigiprokurör Sigrid Nurm selgitas, et korruptsioonikuritegudes kasutatakse enda tegevuse varjamiseks üha keerukamaid võtteid. „Kasutatakse variisikuid ja äriühingute omanikuvahetust, et seost tegelike kasusaajate ning äriühinguga seotud otsuste ja protsesside vahel varjatuna hoida. Pankrotimenetlus kui kohtu poolt kontrollitav menetlus peab toimuma ausalt ja läbipaistvalt ning igasuguse osapoolte mõjutamiseta.“

„Pankrotimenetlus kaitseb eelkõige võlausaldajate huve ning inimesed, kes üritavad pankrotimenetlust kuritarvitades kahjustada pankrotimenetluse teisi liikmeid, peavad vastutama seaduses ettenähtud ulatuses oma seniste otsuste eest. Kuritegelike ja hea tavaga vastuolus olevate võtetega vastutusest kõrvalehoidumine ei ole ühelgi juhul aktsepteeritav ning kahjustab majanduskeskkonda ning usaldust pankrotimenetluste vastu,“ lausus Nurm ning lisas, et sarnaste kaasuste järgi on hea meel tõdeda, et ühiskonna ootused ausale ja läbipaistvale asjaajamisele on üha suuremad.

Kaks kahtlustatavat, Siim ja Indrek, on jätkuvalt kinni peetud ning kaks inimest, Ain ja Sulev, viibivad praeguseks vabaduses.

Menetlust viib riigiprokuratuuri juhtimisel läbi keskkriminaalpolitsei.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid