Kontserni jõulukampaania algas selle aasta novembris, millele üheks osaks oli ka üleskutse kõikidele Tallinki ja Silja Line’i reisilaevadega reisivatele lastele, millega paluti lastel detsembri kahe esimese nädala jooksul oma jõulusoovid reisi ajal laevade jõulupostkastidesse jätta. Ettevõte lubas, et täidab iga kaheksa reisilaeva postkasti jäetud soovidest kolm, kokku 24 Eesti, Soome ja Rootsi lapse soovid.

Soovide kogumise perioodil laekus laevade postkastidesse sadu soove erinevatelt kallastelt, alates mänguasjadest ja riietest kuni laevaeksursioonide ja päris kaptenitega kohtumisteni välja. 13.-14. detsembril valisid Tallinki päkapikud täitmiseks välja 24 soovi ja viimase kümne päeva jooksul olnud ametis soovide täitmise ja kohaletoimetamisega. Kus võimalik, on üllatusi kohale toimetanud Tallinki meeskonnaliikmed ja kaldapersonal isiklikult.

„2021. aasta on taas kord olnud täis väljakutseid ja selliste väljakutsete järel peab inimestele pakkuma midagi positiivset, helget ja inspireerivat. Ja mis võiks olla veel helgem, kui väikeste laste jõulusoovide täitmine! Lastelt saadud soovid olid tõeliselt liigutavad ja meil on kahju, et me kõiki neid täide ei saanud viia, kuid jäägu siis mõni soov ka jõuluvanale täitmiseks,“ kommenteeris jõuluüllatuste algatust Tallink Grupi juhatuse liige Piret Mürk-Dubout.

Rakvere poisi sündantliigutav jõulusoov

„Väga tore oli soovide seas lisaks mänguasjadele, spordivahenditele ja mängudele näha ke selliseid soove, mis olid iseenesest väga lihtsad ja südamlikud — nagu näiteks soojad sokid, rohkem aega oma perega, laevaga tutvumise võimalused ja Tallink Silja maskott Harriga kohtumine. Kuid üks soov paistis teiste seas veel eriti silma ja selleks oli väikese Rakvere poisi Robi soov toetuseks Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidule ja nende projektile „Vapruse kast,“ lisas Mürk-Dubout.

Annetajate abiga täidab liit Eesti haiglate hematoloogia-onkoloogia osakondades asuvad vaprusekastid väikeste mänguasjadega, mida jagatakse haiglates nendele lastele, kes peavad haiglas viibides läbi tegema tihti valusaid ja keerulisi raviprotseduure.

„Meie liit on siiralt tänulik väikesele Robile ja tema vanematele, kes meie lastele mõtlevad ja kelle sooviks oli haiglas ravil olevaid lapsi rõõmustada. Ja nii need armsad laste silmad särama saidki — Tallinna Lastehaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumi onkoloogia osakondades. Meie kuulsad „Vaprusekastid“ said juurde lisavaprust, kust saavad lapsed peale valulikke ja ebameeldivaid protseduure endale meelepärase meene valida ja samuti said Tallinki volitatud päkapikud oma üllatuskingid kuuse alla poetatud. Suur tänu AS Tallink Grupile, kes Jõuluvana abiga lastele suurt rõõmu tõid. Olgu väikesel Robil ja suurtel päkapikkudel Tallinkist toredad jõulud!“ ütles Luive Merilai, Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu juhatuse liige.

  • Delfi lükkas juba teist talve käima erilehe #JagameHead, kuhu koondame positiivseid ja inspireerivaid uudiseid ning lugusid inimestest, kogukondadest, ettevõtmistest, algatustest. Ootame südamlikke ja inspireerivaid lugusid ning vihjeid, sest head lood on jagamiseks. Kirjuta meile: jagamehead@delfi.ee!
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid