Reformierakonna toetus tõusis nädalaga 1,1 protsendi võrra ning jõudis 24,2%ni, selgus MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS iganädalasest küsitlusest.

Viimaste tulemuste põhjal toetab konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) ja Keskerakonda mõlemat 20,7% valimisõiguslikest kodanikest. Langustrendis püsiva EKRE toetus langes nädalaga veel 1,2 protsendi võrra.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (15,9%), Isamaa (8,1) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (7,7%). Eesti 200 toetus on liikunud tõusvas trendis alates oktoobri lõpust ning läheneb aasta alguse rekordtasemele. Isamaa edestab esimest korda alates 2019. aasta kevadet reitingutabelis sotse.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 44,9% ja opositsioonierakondi 36,5% vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 23. novembrist 20. detsembrini, mil kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid