Koheselt suunati sündmusele piirivalve hüdrokopter, kaks mootorkelku ja autopatrull, otsingutega liitus ka lennusalga kopterimeeskond. Kella 10.15 leidsid piirivalvurid veest 47-aastase mehe, kelle elustamine paraku tulemust ei toonud. Veest leiti ka ATV, millega mehed järvel liikusid.

Lõuna prefektuuri operatiivjuhi Künter Pedoski sõnul registreerisid ATV-ga hommikul järvele kaks meest, kuid 50-aastase mehe otsingud paraku täna tulemust ei toonud ning otsinguid jätkatakse homme.

„Muutlikud ilmad on oluliselt vähendanud jää kandevõimet ja veekogudele minek on ohtlik. Olukorda raskendavad jääle tekkinud lahvandused ehk jäälõhed ja halvad ilmaolud, mis raskendavad mootorsõidukiga liikujail ohtu märgata. Täna hommikul võtsime ühendust kõikide inimestega, kes olid oma väljumise piiriveekogule registreerinud ja teavitasime neid muutunud oludest ning palusime koheselt kaldale naasta,“ rääkis Pedosk.

Politsei piiras jää kandevõime järsu vähenemise tõttu alates tänasest, 19. detsembrist jalgsi ja sõidukitega piiriveekogude jääle mineku. „Inimelude kaitseks oleme keelanud jääle mineku seniks, kuni piirivalvurite jääluure annab kinnitust, et veekogudele minek on taas turvaline,“ ütles operatiivjuht

Jaga
Kommentaarid