Nõmme elanike Facebooki grupis tekitas pahameelt ja segadust Nõmme kaasava eelarve võitnud projekt – suusahüppetorni hüppemäe visioon. 352 häält kogunud projekti kohta kirjutas Nõmme linnaosa ühismeediasse, et võiduidee teostamiseks on vaja koostada projekt, kuid lõplikult realiseerimine ei mahu ei ajalisse ega rahalisse raamistikku. Seetõttu otsustas Nõmme linnaosa ellu viia ka konkursil teiseks jäänud idee – rajada Nõmme rongi- ja bussipeatustesse rattaparklaid ja rattamaju.

Nüüd aga valitseb nõmmekate seas segadus – miks üldse suusahüppetorni poolt hääletada sai, kui selle jaoks raha ega aega ei ole? Lõpuks taandub olukord tehnilisele idee sõnastusele. Hääletusele ei pandudki kunagi suusahüppetorni renoveerimist, vaid ainult visioon, kuidas seda tulevikus renoveerida.

See aga tekitab nõmmekate Facebooki grupis nördimust. Mitmed kommenteerijad kirjutavad sellest, et hääletajaid oleks justkui petetud ebaselge sõnastusega. "Nüüd räägitakse ainult dokumentatsiooni koostamisest, hääletusel polnud sellest juttugi," kirjutab üks Nõmme elanik postituse all.

Linnaosa vanema Lauri Paeveeru sõnul on selge see, et 100 000 euroga, mis on ette nähtud võiduidee realiseerimiseks, suusahüppetorni ei renoveeri. "Küll aga saab selle raha eest projekteerida ja konsteptsioon paika panna," ütles Paeveer. Linnaosa vanem loodab, kui hüppetorn läheb projekteerimisele, siis see annab esimese tõuke, et torn taas ellu äratada. "See annab küll väikse, kuid olulise lükke, et kunagi oleks tornist rõõmu nii sportlastele kui linnaelanikele," ütles Paeveer.

Kas midagi siis ka ehitatakse?

Erandkorras kuulub realiseerimisele ka kaasava eelarve hääletusel 248 häält saanud ning teise koha pälvinud idee rajada rongi- ning bussipeatustesse rattaparklad. "Rattaparklaid peab normaalne linn nagunii rajama, selleks ei ole hääletust vaja," kirjutas rattaparklate kohta üks nõmmekas.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid